بازاریابی

پنج نکته برای استفاده از بازاریابی پیامکی در سال 2022

پنج نکته برای استفاده از بازاریابی پیامکی در سال 2022

به‌عنوان بازاریاب در سال 2022، هنگام ایجاد استراتژی‌های بازاریابی، کانال‌های متنوعی (و همیشه در حال رشد) برای انتخاب به ما ارائه می‌شود. در حالی که ما به کانال های جدید توجه زیادی می کنیم، این جمله که «چیزی که قدیمی است دوباره جدید می شود» اغلب در بازاریابی دیجیتال صادق است. و این یک مثال عالی بازاریابی پیامکی است. ممکن است پیامک به اندازه ایمیل قدیمی نباشد، اما در هر صورت این فناوری به دهه ها قبل برمی گردد. در حالی که کانال بازاریابی پیامکی لزوماً به اندازه ایمیل در سال 2022 فراگیر نیست، بسیاری از کسب و کارها هنوز از آن استفاده می کنند: یک داده آماری نشان داد که  ترافیک جهانی پیام کوتاه تبلیغاتی تلفن همراه در سال 2020 به 2.7 تریلیون رسید که 10 درصد افزایش نسبت به سال قبل داشت.

آیا ارسال پیامک تبلیغاتی هنوز موثر است؟

بله. برای این که پی ببریم چرا شرکت ها هنوز در سال 2022 از این کانال بازاریابی قدیمی استقبال می کنند, در اینجا به چند داده آمار برای توضیح این کار استناد می کنیم. بر اساس داده های گزارش شده توسط Statista، تا سال 2024 نزدیک به 7.5 میلیارد کاربر تلفن همراه در جهان وجود خواهد داشت. شرکت بازاریابی متنی EZTexting در یک بررسی نرخ باز کردن پیام های متنی را 98 درصد اعلام کرده و دریافته است که 90 درصد از مردم در عرض 30 دقیقه به آنها پاسخ می دهند. OpenMarket در یک بررسی دیگر اعلام کرد، 83 درصد از نسل هزاره می گویند که پیام های متنی را در 90 ثانیه پس از دریافت آن ها باز می کنند.

بنابراین، اگر می‌خواهید بازاریابی پیامکی را شروع کنید، چگونه می‌توانید این کار را به شکل اصولی و صحیح انجام دهید؟ در اینجا پنج مرحله وجود دارد که باید هنگام اجرای برنامه بازاریابی پیامکی دنبال کنید.

1. تصمیم بگیرید که چه نوع پیام هایی را می خواهید ارسال کنید.

در واقع، این مرحله اول است زیرا شما باید ایده ای از انواع ارتباطاتی که در برنامه پیامک خود قرار می دهید حتی قبل از شروع ساخت لیست مشترکین خود داشته باشید. هنگام برنامه ریزی استراتژی خود، نقاط قوت و ضعف پیام های متنی را در نظر بگیرید. گیرندگان دوست دارند چه نوع پیام هایی را دریافت کنند؟
دریافته‌ام که پیام‌های خودکار مانند تأیید سفارش و به‌روزرسانی‌ها محبوب هستند و گیرندگان عموماً برای آنها ارزش قائل هستند. سبد خرید رها شده یا پیام‌های یادآوری نیز گزینه‌های خودکار مفیدی هستند که می‌توانند برای بازاریابان موثر و برای گیرندگان ارزشمند باشند. برای کمپین‌های پیامکی استانداردتر، روی به‌موقع بودن پیام‌های متنی برای ارتقای فروش یا پیشنهادات ویژه‌ای که در حال حاضر در حال انجام است، تمرکز کنید.

2. با یک پلتفرم بازاریابی پیامکی همکاری کنید

درست مانند بازاریابی ایمیلی، ممکن است بخواهید با یک شریک فناوری تعامل داشته باشید تا به شما در مدیریت کمپین های پیامکی کمک کند. این پلتفرم‌ها به شما امکان می‌دهند لیست‌های پیامک خود را ذخیره کنید، پیام‌های خود را آپلود کنید، کمپین‌ها را برنامه‌ریزی کنید یا برنامه‌های خودکار را تنظیم کنید و به ردیابی عملکرد و مدیریت لغو اشتراک نیز کمک می‌کنند. تعداد زیادی از این پلتفرم ها در حال فعالیت هستند، بنابراین در چند مورد تحقیق کنید تا بهترین مورد را متناسب با نیازهای خود پیدا کنید. می توانید در بخش سرویس ارسال پیام کوتاه زرگراف در این مورد بیشتر بخوانید.

3. جمع آوری شماره تلفن و رضایت

در اینجا به دو مرحله توجه کنید. بدیهی است که برای ساخت برنامه اس ام اس مارکتینگ خود باید شماره تلفن همراه مشتریان و علاقه مندان را جمع آوری کنید، اما بخش دوم یعنی رضایت افراد دریافت کننده پیام را نادیده نگیرید.

روش های زیادی برای وادار کردن افراد به ارائه شماره تلفن همراه و ثبت نام در برنامه پیامک شما وجود دارد. اگر از قبل یک لیست ایمیل دارید، می توانید برنامه پیامک جدید خود را در یک ایمیل با اجازه دادن به گیرندگان برای بازدید از صفحه ثبت نام در وب سایتتان تبلیغ کنید. همچنین می توانید ثبت نام پیامک را به گزینه ای برجسته در صفحات مختلف وب سایت خود تبدیل کنید. اگر در عرصه تجارت الکترونیک هستید، فرآیند پرداخت می تواند زمان خوبی برای ارائه اطلاعات در مورد برنامه پیام کوتاه خود و نحوه ثبت نام باشد.

4. درک درستی از بهترین شیوه ها و مقررات بازاریابی پیامکی به دست آورید

برای ارسال پیامک تبلیغاتی نیاز است که با قوانین موجود در این زمینه آشنا شوید. اما فراتر از پیروی از قوانین، شما باید با بهترین شیوه های استاندارد صنعت بازاریابی پیامکی آشنا شوید. چند وقت یکبار باید پیام بفرستید؟ چگونه باید پیام های خود را شخصی سازی کنید؟ چه زمانی از روز باید کمپین های خود را ارسال کنید؟ در حالی که قوانین سخت و سریعی برای این سؤالات وجود ندارد، برخی از بهترین شیوه های صنعتی محکم وجود دارد که می توانید آنها را بیابید تا به شما یک دید کلی ارائه دهند. زرگراف با سال ها تجربه در پیاده ساززی کمپین های پیامک تبلیغاتی آماده کمک به شما در اجرا این نوع کمپین ها است.

5. برنامه های بازاریابی پیامکی و ایمیلی خود را همگام سازی کنید

در واقع، شما می خواهید برنامه SMS خود را با سایر برنامه های بازاریابی خود همگام کنید تا از اجرای مداوم استراتژی بازاریابی خود اطمینان حاصل کنید. اما یکی از کانال هایی که قطعا باید آن را با sms مارکتینگ ادغام کنید، برنامه بازاریابی ایمیلی شماست. بازاریابی ایمیل و پیامک بسیار خوب با هم کار می کنند. آنها می توانند با بهره گیری از نقاط قوت هر کانال یکدیگر را تقویت کنند.

به عنوان مثال، پیامک می‌تواند به عنوان پیگیری فوری شما در مورد تأیید سفارش عمل کند، در حالی که می‌توانید یک ایمیل با اطلاعات بیشتر کمی بعد ارسال کنید. به طور مشابه، پیامک می تواند یک یادآوری عالی برای یک پیشنهاد ویژه یا ایمیل تبلیغاتی باشد که قبلا ارسال کرده اید. این دو کانال زمانی می توانند بسیار مؤثر باشند که از آنها در ارتباط با یکدیگر برای بهینه سازی تعامل و پاسخ استفاده کنید.

نکته آخر: عملکرد خود را پیگیری کرده و بهینه سازی کنید.

مانند هر کانال بازاریابی، یکی از کلیدهای موفقیت، نظارت دقیق بر عملکرد و سپس آزمایش و بهینه سازی کمپین ها به صورت مداوم است. شما یاد خواهید گرفت که چگونه مخاطبان به انواع پیامک های ارسال شده در زمان های مختلف و ادغام با کانال های دیگر به روش های مختلف پاسخ می دهند. معیارهای پاسخ خود را از نزدیکبررسی کنید تا بهترین راه‌ها را برای اجرای مؤثرترین برنامه بازاریابی پیامکی ممکن برای کسب‌وکارتان تعیین کنید.پیامک می تواند افزودنی عالی برای برنامه بازاریابی چند کاناله شما باشد.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *