بازاریابی درونگرا بازاریابی دیجیتال

نکات بازاریابی درونگرا برای بخش های بانکی و بیمه

نکات بازاریابی درونگرا برای بخش های بانکی و بیمه

بازاریابی درونگرا روشی است که هدف آن جذب مشتریان توسط محتوای ارزشمندی است که نیازهای آنها را برطرف می کند. این روش از اولین لحظه‌ای که مشتری احتمالی با برند تماس می‌گیرد تا زمانی که فروش انجام می‌شود وی را همراهی می کند، اما بعد از فروش هم هرگز او را رها نمی‌کند، زیرا هدف بازاریابی درونگرا ایجاد وفاداری است. یک استراتژی بازاریابی درونگرا می تواند در تمام بخش ها و صنایع اعمال شود.

در اینجا نکات بازاریابی درونگرا برای بخش های بانکی و بیمه را عنوان می کنیم:

روش شناسی بازاریابی درونگرا در هر صنعتی برای دستیابی به مشتریان و حفظ آن ها مفید است، اما در بخش بانکی و بیمه به دلیل نیازهای کاربران بسیار مفیدتر واقع می شود.

در این مقاله همه چیزهایی را که برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی درون‌گرا در صنعت بیمه و بانکداری باید بدانید و همچنین مواردی را که باید هنگام طراحی محتوا برای آن در نظر بگیرید، به شما خواهیم گفت.

نحوه ایجاد یک استراتژی بازاریابی درونگرا برای بخش های بانکی و بیمه

یک استراتژی بازاریابی درونگرا دارای چهار مرحله است: اکتساب، تبدیل، فروش و وفاداری. همه آنها شامل طراحی محتوا به طور خاص برای یک مخاطب هدف است.

مطلب پیشنهادی: 8 قاعده برای استراتژی بازاریابی درونگرا

به خاطر داشته باشید که مصرف کنندگان به دلیل عدم آموزش و فقدان دانش کافی در زمینه مالی نسبت به محصولات و خدمات مالی بی اعتمادی نشان می دهند. بنابراین، محتوای شما باید ساده باشد و شما را قادر به جلب اعتماد مردم کند.

اکتساب یا جذب

در مرحله اول، شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت و هر جایی که حضور آنلاین دارید و افراد علاقه‌مند به محصولات یا خدماتتان از شما بازدید می کنند، باید برای جذب سرنخ بهینه‌سازی شوند. بهترین راه برای انجام این کار، ایجاد محتوای ارزشمندی است که ترافیک باکیفیت را جذب کند. محتوایی مانند پست های وبلاگ و پست های رسانه های اجتماعی کلیدی هستند.

تبدیل

در این مرحله، هدف به دست آوردن اطلاعات از کاربران با ایجاد و ارائه محتوای قابل دانلود (مانند کتاب های الکترونیکی، پادکست ها یا وبینارها) است که به سؤالات یا نگرانی های مشتریان شما پاسخ می دهد.

فروش

هنگامی که شما یک پایگاه داده به خوبی پرورش یافته ساختید، زمان آن فرا رسیده است که فروش را با مشتریان ببندید. توجه شما باید بر این باشد که آنها را وادار کنید که محصول یا خدمات شما را به روشی غیر اجباری بخرند. برای این کار باید یک استراتژی بازاریابی محتوا داشته باشید.

وفاداری

اگر توانسته اید با برخی از سرنخ های خود فروش را ببندید، می توان آنها را مشتری در نظر گرفت. اما، استراتژی بازاریابی درونگرا به همین جا ختم نمی شود. اکنون وقت آن است که مصرف کننده را وادار کنید تا دوباره شما را در رقابت انتخاب کند و او را متقاعد کنید که شما بهترین گزینه آنها هستید. خبرنامه هایی با محتوای با ارزش در این مرحله بسیار مفید هستند، زیرا به شما کمک می کنند تا به پرورش مشتریان خود ادامه دهید.

هنگام انجام بازاریابی درونگرا در بخش بانکداری چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید؟

بازاریابی چند کاناله

مشتریان فقط از طریق یک کانال در مورد محصولات یا خدمات خاص نمی آموزند. از یکی به دیگری می پرند. به عنوان مثال، آنها ممکن است در مورد یک سوال در گوگل تحقیق کنند و سپس به شبکه های اجتماعی مارک های بالقوه که می توانند مشکل آنها را حل کنند نگاه کنند و بعداً نظرات مشتریان مختلف را بخوانند.

ایجاد یک استراتژی چند کاناله برای توضیح این موضوع بسیار مهم است. شما باید با محتوای خود در هر کانال سازگار کنید تا کاربران شما سردرگم نشوند.

تعریف پرسونا خریدار و سفر مشتری

روشن کردن پرسونا خریدار و جایگاه مشتری در سفر مشتری در رابطه با برند شما به شما کمک می کند استراتژی خود را هدایت کنید. ممکن است انواع مختلفی از پرسونا های خریدار برای برند خود داشته باشید. در این صورت، شما باید استراتژی های بازاریابی درونگرا با محتوای متفاوت برای هر یک از آنها ایجاد کنید.

در بخش های بانکی و بیمه، شما معمولا مشتریان B2B و B2C را پیدا می کنید. بنابراین، ضروری است که مشخص کنید کدام یک را می خواهید هدف بگیرید و بر اساس آن یک استراتژی ایجاد کنید.

سئو

وب سایت شما بخش بسیار مهمی از استراتژی بازاریابی درونگرا شما است. بنابراین باید سایت خود را از لحاظ سئو (بهینه سازی موتور جستجو) داخلی یا درون صفحه (on-page) و خارجی (off-page) به خوبی بهینه سازی کنید تا در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشید. این باعث افزایش تعداد بازدیدها و همچنین سطح اتوریتی یا قدرت سایت شما در این بخش می شود.

“سئوی درون صفحه” به توضیحات متا، عنوان صفحات، محتوا و غیره اشاره دارد. “سئوی خارج از صفحه” لینک ها و زمان بارگذاری صفحات وب سایت را در نظر می گیرد.

کمپین های SEM

SEM می تواند به استراتژی بازاریابی درونگرا شما کمک کند، بنابراین ترکیب آن با SEO عالی است. کمپین های SEM شامل تبلیغات پرداخت به ازای کلیک با خرید کلمات کلیدی مختلفی است که می خواهید هنگام جستجوی کاربر، تبلیغ شما در آنها نمایش داده شود.

چگونه بازاریابی درونگرا می تواند به بخش بانکداری کمک کند؟

اینها برخی از مزایای اصلی است که توسعه یک استراتژی بازاریابی درونگرا می تواند برای برند شما به ارمغان بیاورد:

نام تجاری خود را دیجیتالی کنید: با بازاریابی درونگرا، وب سایت خود را منبع اصلی فروش خود خواهید کرد، بنابراین اولین گام را به سمت تحول دیجیتالی کسب و کار خود برمی دارید. علاوه بر این، از طریق وب سایت خود، می توانید کل فرآیند، از کسب مشتری تا وفاداری را کنترل کنید.
بسیاری از شرکت‌ها تمایلی به جهش به سمت دیجیتالی شدن ندارند، اما در بخش مالی، مشتریان خدمات دیجیتالی‌تری را می‌طلبند که به آنها امکان تعامل و ارتباط آنلاین با شرکت شما را می‌دهد. تحول دیجیتال را به عنوان یک هزینه در نظر نگیرید، بلکه به عنوان یک سرمایه گذاری که رقابت شما را در بازار مالی افزایش می دهد در نظر بگیرید.

ROI (بازده سرمایه گذاری) و فروش خود را افزایش دهید: در صنعت بانکداری و بیمه انواع مختلفی از مشتریان وجود دارد. هر کدام نیازها و مشکلات خاصی دارند. با بازاریابی درونگرا، می‌توانید با ارائه آنچه در هر لحظه مورد نیاز است، هر یک را هدف قرار دهید و شانس خود را برای فروش افزایش دهید.

چه استراتژی های بازاریابی درونگرایی را می توانید با موفقیت در بخش بانکداری اعمال کنید؟

ابزارهای تعاملی مفید

در بخش مالی، محتوای تعاملی مانند ماشین حساب‌های سرمایه‌گذاری بسیار خوب کار می‌کنند، زیرا به ساده‌سازی دنیایی که اغلب پیچیده است کمک می‌کنند.

محتوای آموزشی

همانطور که قبلاً ذکر شد، بی‌اعتمادی مصرف‌کننده در دنیای مالی وجود دارد، بنابراین ایجاد محتوایی که ابهام زدایی می‌کند یا مفاهیم بانکی و بیمه را به روشی ساده توضیح می‌دهد به شما کمک می‌کند به مخاطبان هدف خود نزدیک‌تر شوید. محتوای آموزشی برای ارسال در وبلاگ ها، شبکه های اجتماعی، خبرنامه ها و موارد دیگر ایده آل است.

دوره های دیجیتال

بسیاری از برندها در این صنعت دوره های مالی و سرمایه گذاری را ارائه می دهند. آن‌ها از این دوره ها در استراتژی‌های بازاریابی درون‌گرای خود برای کسب اعتبار و ایجاد روابط با مشتریان استفاده می‌کنند، بنابراین کاربران خود را به مرحله نهایی قیف فروش نزدیک‌تر می‌کنند. آنها همچنین می توانند در مرحله وفاداری استفاده شوند.

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرها به شما در انتقال اعتماد کمک می کنند که یافتن آن در بخش های بانکی و بیمه بسیار دشوار است.

شخصی سازی

شخصی سازی محتوا با توجه به پرسونای خریدار به شما کمک می کند تا شانس تبدیل را افزایش دهید و رابطه خود را با کاربران تقویت کنید. در امور مالی، ایجاد پروفایل های مختلف با توجه به انواع مختلف پروفایل های سرمایه گذار (محافظه کار، متوسط ​​و تهاجمی) بسیار رایج است، زیرا هر کدام نیازهای متفاوتی دارند و نیاز به محتوای منحصر به فرد دارند.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *