بازاریابی دیجیتال

10 نکته برای افزایش نرخ تبدیل در بازاریابی دیجیتال

افزایش نرخ تبدیل بازاریابی دیجیتال

تبدیل تقریباً مهم ترین بخش بازاریابی دیجیتال است. افزایش نرخ تبدیل برای افزایش بازگشت سرمایه و استفاده حداکثری از بودجه بازاریابی دیجیتال اساسی است.

اطلاعات زیادی در مورد نحوه بهبود نرخ تبدیل وجود دارد و این اطلاعات زیاد ممکن است گیج کننده باشد، بنابراین ما 10 نکته مهم را به اشتراک می گذاریم که به شما کمک می کند نرخ تبدیل خود را افزایش دهید تا بتوانید بهترین نتایج را کسب کنید.

نرخ تبدیل چیست؟

نرخ تبدیل به درصد افرادی گفته می شود که از وب سایت شما بازدید کرده و اقدامی را انجام داده اند. این اقدام می تواند پر کردن و ارسال فرم، تماس با کسب و کار شما، اشتراک برای دریافت مطالب از شما، ثبت نام برای رویدادی که سازماندهی کرده اید یا خرید باشد. اگر درصد بالایی از بازدیدکنندگان شما این اقدامات را انجام دهند، می توانید بگویید که استراتژی بازاریابی شما به خوبی کار می کند. اگر نه، ممکن است لازم باشد آن را اصلاح کنید و نکات زیر به شما در انجام این کار کمک می کند!

10 ایده عالی برای بهبود نرخ تبدیل آنلاین

1. تست، تست، و دوباره تست کنید

تست های A/B حیاتی هستند. برای هر تغییری که می خواهید در وب سایت خود اعمال کنید، یک صفحه آزمایشی ایجاد کنید و نتایج را تجزیه و تحلیل کنید. فقط به تعداد بازدیدها توجه نکنید، بلکه به معیارهایی مانند مدت زمان سشن ها، نرخ پرش و البته نرخ تبدیل فروش نیز توجه کنید.

به هر عنصر کمپین خود (تیتر موضوع ایمیل، تصاویر، تبلیغ نویسی و غیره) و تغییرات احتمالی آن فکر کنید و سپس تست های دقیق A/B و A/B/C را انجام دهید. این به شما امکان می دهد ببینید مخاطبان شما به چه چیزی پاسخ می دهند و بر این اساس، تلاش های بازاریابی دیجیتال شما موثرتر خواهد بود.

2. از نقشه های حرارتی استفاده کنید

نقشه های حرارتی رفتارهای کاربران را در هنگام گشتن در صفحات وب نشان می دهد. به کدام عناصر بیشتر توجه می کنند؟ کجا از صفحه خسته می شوند؟ آیا آنها دکمه CTA (کال تو اکشن) را نادیده می گیرند؟ هنگامی که این اطلاعات را به دست آوردید، می توانید از آن برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنید.

3. فرم های خود را بهینه کنید

هر استراتژی تبدیلی برای موفقیت باید بر یک کمپین تولید سرنخ قوی تکیه کند. در بسیاری از موارد، این کار شامل پر کردن نوعی فرم است.

ممکن است فکر کنید طراحی یک فرم ساده و بدیهی است، اما چیزهای بیشتری از آنچه فکر می کنید وجود دارد! تعداد فیلدها، دکمه CTA، و رنگ‌ها تنها تعدادی از عناصری هستند که برای بهینه‌سازی برای بهترین نتایج به آن‌ها نیاز دارید. فراموش نکنید که برای اطمینان از معتبر بودن داده های ارائه شده، چند فیلتر خودکار اضافه کنید. کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید!

4. امکان ارتباط را آسان کنید

آیا می خواهید کاربران با شما ارتباط برقرار کنند؟ این کار را تا حد امکان برای آنها آسان کنید. هر فردی ترجیحات ارتباطی خاص خود را دارد و آنچه ممکن است برای برخی ساده و شهودی باشد، برای برخی دیگر بسیار ناامید کننده است. برای اطمینان از اینکه می‌توانید تا حد امکان به کاربران بیشتری پاسخ دهید، مطمئن شوید که در کانال‌های مختلفی مانند چت آنلاین، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، تلفن و غیره در دسترس هستید.

5. کال تو اکشن های واضح و جذاب درست کنید

فراخوان‌ها برای اقدام یکی از مهم‌ترین عناصر در بازاریابی دیجیتال هستند، زیرا این ها مورادی هستند که کاربران را متقاعد می‌کنند تا اقداماتی را که می‌خواهید انجام دهند. برای بهبود نرخ تبدیل ، باید پیوندها، تصاویر یا انیمیشن‌هایی را اضافه کنید که به طور مؤثر افراد را به سمت تبدیل می‌آورد. البته فراموش نکنید که تست های A/B را برای بررسی موثرترین روش انجام دهید.

بیشتر بخوانید: چگونه مشتریان مردد را به مشتریان وفادار و خوشحال تبدیل کنیم؟

6. ایجاد انجمن

اگر می‌خواهید در درازمدت کاربران را تبدیل به خریداران کنید، باید اعتماد آن ها را جلب کنید. ایجاد یک انجمن آنلاین یک راه عالی برای انجام این کار است. این به مشتریان بالقوه شما کمک می کند تا یک رابطه طولانی مدت با برند شما ایجاد کنند. این استراتژی همچنین منجر به محتوای تولید شده توسط کاربر می شود که نه تنها برای رسانه های اجتماعی شما خوب است، بلکه به مشتریان یا مشتریان بالقوه نشان می دهد که مردم محصولات یا خدمات شما را دوست دارند و مایلند آنها را به صورت عمومی تضمین کنند.

7. در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشید

شبکه های اجتماعی جزء اساسی هر استراتژی بازاریابی آنلاین هستند، اما اگر برنامه محتوایی و استراتژی منسجمی برای انجام آن نداشته باشید، ایجاد پروفایل های شرکتی فایده ای ندارد. اگر می‌خواهید نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی برندتان به شما کمک کند تا تبدیل‌های بیشتری را انجام دهید، باید آنها را به طور یکپارچه در ارتباطات خود ادغام کنید و مرتباً با اخبار مربوط به نام تجاری، پست‌های وبلاگ، عکس‌ها و ویدیوها و حتی محتوای تولید شده توسط کاربر (در صورت وجود) را به‌روزرسانی کنید.

8. احساس فوریت ایجاد کنید

«شتاب‌دهنده‌ها» یکی از قدیمی‌ترین ترفندهای بازاریابی دیجیتال هستند. پیشنهادهایی که با جملاتی مانند: “آخرین شانس” یا “در دسترس بودن محدود” و سایر عبارات قوی استفاده ارائه می شوند، فشار بیشتری را به کاربران برای انجام عملی که ما دوست داریم وارد می کنند. در لحظات مناسب از آنها استفاده کنید و ببینید که چگونه بر نرخ تبدیل شما تأثیر می گذارد.

9. محتوایی ایجاد کنید که ترافیک را جذب کند

بازاریابی محتوا و تبلیغات بومی یک مد نیستند. این استراتژی ها به جذب ترافیک با کیفیت متشکل از کاربرانی که به محصولات، برند و به طور کلی به شما علاقه دارند کمک می کند. هنگام ایجاد این نوع محتوا به موارد زیر توجه کنید:

مرتبط بودن: آیا محتوا به روز است؟ آیا به علایق مخاطبان شما مربوط می شود؟ آیا مفید است؟
قابل دسترس بودن: آیا دسترسی به آن آسان است؟ نگاهی به تجزیه و تحلیل وب سایت خود بیندازید تا ببینید چه محتوای فراموش شده ای دارید و چرا این اتفاق افتاده است.
همچنین ارزشمند است که محتوای قدیمی‌تری را که در وب‌سایت شما یا سایر پلتفرم‌ها محبوب بودند، به‌روزرسانی کنید. کافی است محتوایی را که از قبل دارید مرور کنید و آن را ویرایش کنید تا آن را تا حد امکان جذاب و به روز کنید. به عنوان مثال، اگر ویدیوهای طولانی دارید، آنها را به یک سری ویدیوهای کوتاه 2 دقیقه ای تبدیل کنید. اگر مقالات طولانی دارید که بازدیدهای زیادی داشته اند، از آنها به عنوان پایه ای برای ایجاد اینفوگرافیک و چک لیست استفاده کنید.

همچنین ارزشمند است که محتوای قدیمی‌تری را که در وب‌سایت شما یا سایر پلتفرم‌ها محبوب بودند، به‌روزرسانی کنید. کافی است محتوایی را که از قبل دارید مرور کنید و آن را ویرایش کنید تا آن را تا حد امکان جذاب و به روز کنید. به عنوان مثال، اگر ویدیوهای طولانی دارید، آنها را به یک سری ویدیوهای کوتاه 2 دقیقه ای تبدیل کنید. اگر مقالات طولانی دارید که بازدیدهای زیادی داشته اند، از آنها به عنوان پایه ای برای ایجاد اینفوگرافیک و چک لیست استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: چرا بازاریابی محتوا مهم است؟ راهنمای کامل بازاریابی محتوا

10. موبایلی فرندلی باشید

در حال حاضر، شما مطلقاً هیچ بهانه ای ندارید که کمپین های خود را به راحتی در دستگاه های تلفن همراه مشاهده نکنید. این دستگاه ها در حال حاضر تولید کننده اکثر ترافیک اینترنت هستند و محبوبیتشان همچنان در حال افزایش است. اگر نمی‌خواهید تعداد زیادی مشتری بالقوه را از دست بدهید، باید همه محتواهایی را که می‌گذارید برای همه دستگاه‌ها، از تلفن‌های هوشمند گرفته تا تبلت‌ها و رایانه‌های رومیزی مناسب باشند.

چگونه می توان از این نکات برای به حداکثر رساندن تأثیر آنها استفاده کرد

در هر استراتژی بازاریابی، زمان بندی کلیدی است. برای اینکه بتوانید از همه این ایده ها حداکثر استفاده را ببرید، باید از آنها در مراحل درست قیف تبدیل استفاده کنید:

TOFU (بالای قیف). این لحظه برای ارتقاء آگاهی از برند شما و آنچه ارائه می دهد است. در اینجا، می‌توانید با کمپین‌های نمایشی متناسب با نیازها و ترجیحات مشتریان، مانند تبلیغات ویدیویی در رسانه‌های اجتماعی و محتوای مفیدی که به سؤالات آنها پاسخ می‌دهد، مشتریان بالقوه را جذب کنید.

MOFU (وسط قیف). هدف شما در اینجا این است که مردم را به سمت تصمیم گیری سوق دهید. از ابزارهای تست A/B برای بهبود کمپین های بازاریابی ایمیلی و افزایش نرخ کلیک نهایت استفاده را ببرید. از ویژگی‌های تولید سرنخ در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید و بر اساس داده‌هایی که به دست آورده‌اید، از هدف‌گیری مجدد نهایت استفاده را ببرید.

BOFU (پایین قیف). در این مرحله، وقت آن است که توضیح دهید چرا محصول یا خدمات شما بهترین گزینه است. استراتژی های SEM (فراموش نکنید که یک صفحه فرود عالی بسازید)، تکنیک های سئو یا استفاده از یک خدمات بهینه سازی وب و تبلیغات اجتماعی (استفاده از مخاطبان مشابه برای بهبود نتایج) کمک بزرگی در این زمینه هستند.

در سراسر قیف: بهینه سازی موبایل و بازاریابی افیلیت یا زیر مجموعه ای همراهان شما در کل این فرآیند هستند.

آیا این همه کار کمی بیش از حد به نظر می رسد؟ البته واقعاً آسان نیست، بنابراین اگر افراد یا زمان کافی برای سرمایه گذاری در این کار ندارید، افزاد مورد نیاز خود را استخدام کنید. اهداف واقع بینانه تعریف کنید، نتایج خود را بسنجید، و شاهد افزایش نرخ تبدیل فروش خود باشید!

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *