کسب و کار در منزل

کسب و کار اینترنتی در منزل

قبل از هرکاری به مرور تعریف کسب و کار دیجینال می پردازیم. کسب و کار انلاین یا دیجیتال به معنی انجام کسب و کار با استفاده از ارتباطات راه دور و ابزارهای مرتبط است یا می توان گفت که این فرآیند ها با استفاده از تکنولوژی‌های مبتنی بر وب توسعه می‌یابند.

کسب و کار اینترنتی در منزل چیست؟

اکثر مردم بر این باورند که کسب و کار اینترنتی نیازمند دانش تخصصی یا تحصیلات آکادمی می باشد. اگرچه بعضی از شاخه های کسب و کار اینترنتی با این موضوع عجین است اما نه همه ی شاخه ها. صدالبته به لطف پیشرفت دانش فناوری اطلاعات علوم مرتبط در این حوزه از انعطاف بیشتری برخوردار شده ، تاحدی که عموم مردم با اختصاص کمی وقت، مطالعه و پژوهش می توانند در یکی از شاخه های کسب و کار اینترنتی فعالیت کرده و کسب درآمد کنند که این اعمال به صورت آزادکاری یا freelanc انجام می شوند.

حداقل و حداکثر تجهیزات لازم برای درآمدزایی از اینترنت

برای شروع یک کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت در منزل تنها نیاز به یک لپ تاپ یا pc دارید.داشتن یک اینترنتی پر سرعت هم در کنار این سیستم برای دسترسی شما به فضای وب لازم است.اما اگر بخواهیم کمی تخصصی تر به مقوله کسب درآمد از اینترنت نگاه کنیم باید توجه کنیم که وقتی جلوتر برویم نیاز ما به تجهیزات تخصصی تر بیشتر می شود.برای مثال امروزه افراد زیادی در زمینه تولید پادکست فعالیت می کنند.این افراد برای تولید پادکست های حرفه ای از یک میکروفن حرفه ای و یک فضای ساکت مانند استودیو استفاده می کنند. باقی کار هم توسط نرم افزارهای ادیت صدا انجام می شود.یا اگر به تصمیم به تولید ویویدهای تخصصی و انتشار آنها در فضای وب دارید باید از یک دوربین دیجیتال و یک میکروفن یقه ای استفاده کنید چه بسا  اینها تجهیزاتی هستند که به مرور زمان ممکن است به آنها نیاز پیدا کنید و چه یسا بیشتر.

خب میرویم به سراغ چند نمونه از جریان های اصلی که در کسب و کار اینترنتی هستند:

1.فریلنسینگ

فریلنسر

فریلنسرها افرادی هستند که به صورت آزادکاری مشغول به فعالیت هستند. این افراد هیچ مدیری ندارند و خودشان مدیر خودشان هستند. فریلنسر یا آزادکارها خدمات خود را در فضای وب به دیگران معرفی کرده و از دیگران پروژه های مختلفی دریافت کرده و به آنها تحویل می دهند.پس یاد گرفتیم فریلنسر به افرادی می گویند که پروژه های دیگران را از طریق اینترنتی انجام داده و به صورت آنلاین هزینه آن را دریافت می کنند.اگر احساس می کنید که می توانید پروژه های دیگران را به شکل اینترنتی انجام دهید و به آنها تحویل دهید پس شما هم شایسته کسب درآمد اینترنتی از طریق فریلنسینگ هستید.مترجم ها، تایپیست ها، گرافیست ها، محتوا نویسان، طراحان سایت ها و هزاران متخصص دیگر جزو فریلنسر ها هستند و درحال حاضر مشغول به کسب درآمد از اینترنت هستند..امروزه سایت های معروف زیادی در فضای وب راه اندازی شده اند که به نوعی واسطه ای برای ارتباط فریلنسرها با کاربرانی هستند که میخواهند به آنها پروژه ای را واسپاری کنند.با یک جستجوی ساده در گوگل به این سایت ها می رسید.در آنها ثبت نام کنید و هزینه ای را که برای انجام پروژه های متعدد دریافت می کنید را درج کنید.هر شخصی که به تخصص شما نیاز داشته باشد از طریق همین سایت ها با شما تماس برقرار کرده و از شما درخواست انجام پروژه می کند.به این شکل می توان یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و در منزل از اینترنتی کسب درآمد داشته باشید.

2. تولید محتوا و درآمد از اینترنت 

تولید محتوا

این روش کسب درآمد چند سالی است که در همه جای دنیا باب شده است. وقتی گوگل الگوریتم های جدید خودش  رو بازگذاری کرد محیط این موتور جستجو بر روی محتوا حساسیت زیادی پیدا کرد. تمام سعی گوگل بر این بود که وب سایت هایی در صفحات اول به نمایش دربیایند که از نظر محتوا کیفیت خوبی دارند. همین باعث شد تا وب سایت ها به سمت تولید محتوای با کیفیت رو بیاورند. اما مشکل اینجا بود که مدیران سایت ها به تنهایی از پس تولید محتوا بر نیامدند و مجبور شدند از محتوا نویسان دیگر برای همکاری استفاده کنند. همین امر موجب شد تا زمینه ی کسب درآمد اینترنتی با تولید محتوا فراهم شود. محتوا نویسی به شکل حرفه ای درآمد.وب سایت ها تیم های محتوا نویسی تشکیل دادند و امروزه کاربران زیادی در سراسر دنیا صرفا شغل محتوا نویسی دارند. این افراد با آموزش هایی که می بینند بعد از مدتی تبدیل به محتوا نویسانی می شوند که کسب درآمد اینترنتی آنها فقط از این راه خواهد بود. البته مشکلی که در این بین وجود دارد این است که فعلا در ایران محتوا نویسان خیلی حرفه ای کم هستند و فریلنسر هایی که تولید محتوا می کنند هم محتوایی بی کیفیت و بدون سئو ارائه می دهند. البته این افراد تصور می کنند که اصول سئو را می دانند و محتوایشان خوب است اما از نظر متخصصین محتوا،محتوای آنهایی که تنها 400 تا 800 کلمه است ارزش خاصی ندارد. پس بهتر است که اگر امروز قصد تولید محتوا برای دیگران را دارید کسب و کار خودتان را خراب نکنید. امتیازی که دیگران به محتوای شما می دهند در سابقه کاری شما ثبت می شود پس بهتر است اول آموزش های لازم در تولید محتوای تخصصی را ببینید و بعد از طریق تولید محتوای خوب و مناسب کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. شما همچنین می توانید از خدمات بازاریابی محتوا و تولید محتوا در رشت توسط زرگراف استفاده نمایید.

3.ساخت محصولات دیجیتالی

ساخت محصولات دیجیتالی

یکی از روش های کسب درآمد که امروزه در سایت های پر بازدید مشاهده می کنید فروش محصولات دیجیتالی است. منظورمان از محصولات دیجیتالی پکیج های آموزشی است که به شکل ویدیویی تهیه شده اند. این پکیج ها که معمولا با تکنیک ضبط دسکتاپ کامپیوتر تهیه می شوند روشی بسیار مناسب برای ساخت یک پکیج آموزشی هستند. در حال حاضر پکیج های زیادی در زمینه کسب و کار اینترنتی در فضای وب وجود دارند که به شما نحوه ساخت محصولات دیجیتالی را یاد می دهند.اما اگر دوست داشتید بدون پرداخت هزینه این کار را پیش ببرید می توانم یک راهنمایی به شما بدهم. بر روی سیستم خود نرم افزار Camtasia را نصب کنید. این نرم افزار به شما اجازه ضبط دسکتاپ و تمامی فعالیت هایی که شما با سیستم خود میکنید را می دهد. با این نرم افزار می توانید ویدیو ضبط شده را ویرایش کرده و به شکل یک محصول دیجیتالی بر روی فضای وب به فروش برسانید. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی و افرادی که در منزل کسب درآمد اینترنتی دارند نیز از این راه مبالغ خوبی را به دست میاورند. سعی کنید برای حرفه ای تر شدن ویدیوهای آموزشی خود،حتما از لوگوی اختصاصی بر روی ویدیوها استفاده نمایید. فرمت این آموزش ها را mp4 قرار دهید و کیفیت را با حالت های مختلف ذخیره نمایید تا کسانی که اینترنت ضعیف تری نیز دارند بتوانند دانلود راحتی داشته باشند.

4. دستیاری مجازی

دستیاری مجازی

وقتی فضای وب تبدیل به محیطی مناسب برای کسب و کارهای اینترنتی شد. مدیران سایت ها به تنهایی از پس مدیریت این سایت ها بر نیامدند. پس تصمیم گرفتند تا از دستیار های مجازی استفاده کنند تا از پس مدیریت سایتشان بر بیایند. این دستیاران مجازی وظایف مختلفی داشتند.یکی از این وظایف کنترل کامنت های کاربران و پاسخ به آنها بود. یکی دیگر از وظایف این دستیاران چک کردن نحوه بالا آمدن سایت و در کل بررسی سلامت وب سایت ها بود.تولید محتوا نیز جزو خدماتی است که ممکن است یک مدیر سایت از این دستیاران مجازی درخواست کند. اما شما چطور می توانید دستیار مجازی باشید؟ کسب درآمد از دستیار مجازی بودن در فضای وب امروزه جایگاه خوبی برای خود دارد. ابتدا باید یک رزومه بسازید و از طریق بخش های ارتباط با ما با مدیران سایت های بزرگ ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این می توانید وارد سایت های بزرگ شده و در قسمت نیازمندی نیرو فرم های مربوطه جهت دستیار مجازی بودن را پر کنید. یکی از مزیت های اصلی این نوع کسب و کار اینترنتی این است که شما می توانید از منزل هدایت سایت را به عهده گرفته و بدون مراجعه حضوری کارتان را پیش ببرید.

5. ساخت کتاب های صوتی

audio book

کتاب های صوتی می توانند شامل موضوعات مختلفی شوند.موضوعات داستانی ،موضوعات آموزشی،موضوعات اجتماعی و ده ها موضوع مورد علاقه دیگر در این زمینه وجود دارد. امروزه سایت های زیادی مشغول به کسب درآمد از اینترنت با انتشار محتوای صوتی هستند. کسب و کار شما و کسب درآمد اینترنتی شما در منزل تنها با یک صدای دلچسب و یک میکروفن حرفه ای انجام می شود. بعد از آن با نرم افزارهای ادیت صدا می توانید صدای خودتان را ویرایش کرده و در فضای وب منتشر کنید. پادکست ها نیز در حال حاضر خواستار زیادی دارند. پادکست ها فایل های صوتی هستند که درآن فرد انتشار دهنده حول یک محور صحبت کرده و معمولا پادکست ها مانند کتاب های صوتی طولانی نیستند و با یک آهنگ پس زمینه دلنشین همراه هستند.

اتمام حجت 

وارد شدن به کسب و کار اینترنتی کار ساده ای است ولی حفظ و مطلوب بودن خدماتتان نیاز به تلاش و تحقیق دارد. کسب درآمد شما در این حوزه با کیفیت کار و تلاشتان نسبت مستقیم دارند. هر چه چقدر تلاشتان را بیشتر کنید و کیفیت کار خود را بالا ببرید، درآمد حاصل نیز افزایش خواهد یافت.

[vc_wp_posts title=”آخرین مطالب ” number=”6″ ]

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *