سئو

چه زمانی می توانم نتایج سئو را ببینیم + جدول زمانی سئو

چه زمانی می توانم نتایج سئو را ببینیم

سئو (SEO) شبیه یک ماراتن است، نه دو سرعت. به جای وسواس در مورد نتایج کوتاه مدت، باید به آن به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنید که در سال های آینده نتیجه خواهد داد.

با این حال، چند ماه اول استراتژی سئو برای ایجاد یک پایه محکم که بتوانید در طول زمان روی آن حساب کنید، حیاتی است. بنابراین بد نیست نگاهی بیندازیم به اینکه چه مدت طول می کشد تا نتایج سئو به دست آیند و چه لحظات کلیدی در جدول زمانی SEO وجود دارند. همچنین برای دریافت مشاوره سئو و خدمات بهینه سازی وب سایت صفحه سئو سایت را مشاهده کنید.

چه زمانی می توانم نتایج سئو خود را ببینم؟

به طور کلی، اکثر برندها حدود 6 تا 12 ماه پس از بهینه سازی وب سایت، نتایج قابل توجهی در ترافیک ارگانیک و تولید سرنخ مشاهده می کنند. این فقط یک دستورالعمل است. در واقع نتایج بهینه سازی به عوامل زیادی بستگی دارند از جمله:

 • سطح رقابت سئو در بازار تخصصی شما.
 • کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه بدست بیاورید.
 • بودجه بهینه سازی سایت شما و زمانی که برای این کار نیاز است.
 • اعتبار دامنه شما.
 • کیفیت لینک های ورودی شما.

میزان بهینه سازی مورد نیاز برای سایت شما. برخی از انواع کارهای بهینه سازی می توانند به نتایج سریع تری دست یابند، به عنوان مثال، حذف پیوندهای هرزنامه یا رفع مشکلاتی که بر توانایی گوگل برای خزیدن سایت شما تأثیر می گذارد. برای بررسی سریع نحوه عملکرد استراتژی سئوی خود، اولین توصیه ما این است که گزارش‌های سرچ کنسول گوگل خود را بررسی کرده و هر گونه خطا را در اسرع وقت برطرف کنید.

برای تسریع در روند نتایج سئو تا حد امکان به این نکات توجه کنید:

محتوای با کیفیت ایجاد کنید. به درستی اثبات شده که در بازاریابی دیجیتال، محتوا پادشاه است. تولید مداوم بهترین محتوا در صنعت شما در هر موضوع برای دریافت لینک های ورودی (بک لینک) با کیفیت ضروری است. بنابراین، تمام زمان لازم را برای ایجاد محتوای مناسب مخاطب، خوب نوشته شده و جذاب صرف کنید.

همکاری را در اولویت قرار دهید. سئو یک تلاش تیمی است که نیاز به همکاری متخصصان در زمینه های بسیار متفاوت دارد: توسعه دهندگان وب، مدیران انجمن، کپی رایترها، کارشناسان بازاریابی و غیره. برای اینکه همه چیز به خوبی کار کند، باید فرآیندهای ایجاد، تأیید و اجرا را به وضوح تعریف کنید.

اهداف واقع بینانه تعیین کنید. هر شرکتی می خواهد در جایگاه اول گوگل برای کلمات کلیدی برتر در بخش خود قرار گیرد. اما اگر به تازگی وب سایت خود را راه اندازی کرده اید، احتمالاً این هدف در کوتاه مدت قابل دستیابی نیست. در عوض، اهداف خرد قابل دستیابی و واقع بینانه ای تعیین کنید که به انگیزه تیم شما در این راه کمک می کند.

مطلب پیشنهادی: نکات جدید سئو برای سال 2023

جدول زمانی سئو: 6 ماه اول

6 ماه اول یک کمپین جدید برای دیدن نتایج استراتژی سئو شما ضروری است.

جدول زمانی سئو: ماه اول

در ماه اول کمپین سئو، باید بر روی تحقیق و بررسی تمرکز کنید. هدف درک بهتر نیاز مخاطب هدف، پیشنهاد فروش منحصر به فرد شرکت شما در صنعت شما، و نقاط قوت و ضعف سئوی رقبای شما خواهد بود.

دو کار اصلی وجود دارد که باید در این ماه اول انجام شود:

 • تحقیق کلمات کلیدی برای شناسایی کلمات کلیدی مورد نیاز برای بهینه سازی وب سایت شما و اندازه گیری موقعیت فعلی شما در این کلمات.
 • یک بررسی کامل از وب سایت، هم از نظر فنی و هم از نظر محتوا. این امکان وجود دارد که این آنالیز به شما در شناسایی مشکلات سئویی کمک کند که به راحتی قابل رفع هستند و می توانند نتایج قابل مشاهده ای را در کوتاه مدت به شما ارائه دهند.

جدول زمانی سئو: ماه دوم

اکنون می توانید با بهینه سازی وب سایت و محتوای خود شروع کنید. اینها وظایف اصلی ماه دوم هستند:

 • وب سایت خود را بر اساس نتایج بررسی فنی تغییر دهید، به عنوان مثال، با به روز رسانی توضیحات متا و متن های جایگزین یا بهبود سرعت بارگذاری.
 • ایده های محتوایی را برای کلمات کلیدی اصلی با طوفان فکری و دیگر روش ها پیدا کنید.
 • بررسی لینک های داخلی را فراموش نکنید. تأکید باید بر شناسایی پیوندهایی باشد که می توانید حذف کنید.

جدول زمانی سئو: ماه سوم

در ماه سوم، به طور عمده بر ساختار دهی مجدد محتوای وب سایت خود تمرکز کنید تا پتانسیل آن را به حداکثر برسانید. به عنوان مثال، می توانید صفحات ستون و خوشه های موضوعی ایجاد کنید یا چندین مقاله را در یک مقاله ادغام کنید تا از رقابت کلمات کلیدی با یکدیگر جلوگیری کنید.

وظیفه اصلی دیگر ماه باید شروع کمپین های لینک سازی، ایجاد روابط با سایت های با کیفیت در بخش شما و فرصت های همکاری باشد، به عنوان مثال، از طریق پست مهمان.

جدول زمانی سئو: ماه چهارم

اکنون، باید شروع به تولید و انتشار محتوای باکیفیت مرتبط با کلمات کلیدی مورد نظر خود کنید. محتوای شما باید این اهداف را برآورده کند:

 • هدف جستجوی کاربران را منعکس کنید.
 • حداکثر ارزش ممکن را به بازدیدکنندگان ارائه دهید.
 • برای همه عناصر سئوی درون صفحه مانند عناوین، هدینگ ها، توضیحات متا و لینک های داخلی بهینه سازی انجام دهید.

علاوه بر این، باید روی شناسایی و رفع هر گونه پیوند شکسته تمرکز کنید تا قدرت یا اتوریتی دامنه شما تحت تأثیر قرار نگیرد.

جدول زمانی سئو: ماه پنجم

در این مرحله، محتوای جدید یا بهینه شده شما توسط گوگل شناسایی می شود و لینک های ورودی (بک لینک) اعتبار بیشتری به دامنه شما منتقل می کنند.

وظایف اصلی ماه به شرح زیر خواهد بود:

 • به تولید و انتشار محتوا ادامه دهید.
 • دور دیگری از تحقیقات کلمات کلیدی را برای شناسایی فرصت های رتبه بندی بیشتر انجام دهید.
 • برای ایجاد لینک‌های ورودی (بک لینک) با کیفیت‌تر، پست‌های مهمان را در سایر سایت‌های نزدیک به موضوع سایت خود مرتبط منتشر کنید.

جدول زمانی سئو: ماه ششم

احتمالا در این زمان شروع به مشاهده نتایج کمپین سئو خود کرده باشید، اما به یاد داشته باشید که هر مورد متفاوت است و ممکن است چندین ماه طول بکشد.

از ماه 6 به بعد، از آنجایی که کار اولیه از قبل انجام شده است، روی ایجاد یک چرخه مستمر از برنامه ریزی و تولید محتوا، بهینه سازی درون صفحه (On-page) و ایجاد لینک تمرکز کنید. با تکرار این کارها، استراتژی سئوی خود را به طور مداوم به روز می کنید.

از آنجایی که این احتمال وجود دارد که در این مقطع زمانی حجم قابل توجهی از ترافیک را داشته باشید، می توانید برای بهبود بیشتر تجربه کاربری در سایت خود، راه اندازی تست های A/B را نیز در نظر بگیرید.

برای جمع بندی, در این مقاله در مورد مدت زمان لازم برای مشاهده نتایج فعالیت های انجام شده در زمینه سئو یا بهینه سازی سایت برای موتور جستجو مطالبی عنوان شد. اگر شما هم به عنوان سئو کار یا یک صاحب کسب و کار کنجکاو هستید تا بدانید چه مدت طول میکشد تا نتایج هزینه های خود در سئو را ببینید در این مقاله مطالب خوبی در این زمینه ذکر شده. همچنین یک برنامه زمانی برای 6 ماهه نخست پروژه سئو سایت شما ارائه شده که می تواند به شما در دستیابی به نتایج بهتر کمک کند.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *