طراحی-سایت-خودرو
مدت زیادی از زمانی که برای خرید خودرو و وسایل نقلیه راهی به جز مراجعه به بازارهای سنتی خرید و فروش یا نمایشگاه های اتومبیل نبود، می‌گذرد. در دنیای امروز شما می‌توانید با چند کلیک ساده تمام آگهی های خرید و فروش اتومبیل کشور را ببینید، انواع مختلف اتومبیل را بررسی کنید و قیمت های اتومبیل های مختلف را با یکدیگر مقایسه نمایید. در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با تاثیر طراحی وب سایت بر کسب و کار خرید و فروش اتومبیل و روند طراحی وب‌ سایت خودرو آشنا کنیم.

نیاز طراحی وب سایت خودرو برای کسب و کارها

طبعا هر کسب و کاری با پیشرفت تکنولوژی تغییرات زیادی را در روند جذب مشتری، فروش و معرفی محصولات و خدمات خود در پیش می‌گیرد. حتما با استارتاپ‌های بزرگی که با روی کار آمدنشان در کشور ما، بسیاری از کسب و کارهای سنتی تقریبا از میان رفتند، آشنا هستید. اپلیکیشنی مانند اسنپ که با شروع فعالتش، موسسات اتومبیل کرایه با کاهش شدید درخواست و در موارد زیادی با انحلال کسب و کار مواجه شدند.
پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن شیوه های جدید ارائه خدمات و محصولات امری طبیعی است. اما چنانچه نتوانیم کسب و کار خود را با این پیشرفت ها همسو ارتقاء دهیم، از قافله عقب مانده و خطرات جدی کسب و کارمان را تهدید خواهد نمود.
طراحی وب سایت بستری ضروری است که از سال‌ها پیش وجود آن برای راه اندازی یک کسب و کار از موارد الزامی و ضروری در کشورهای توسعه یافته می‌باشد. این مهم در سال‌های اخیر و در کشور ما نیز از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

انواع طراحی وب سایت اتومبیل

صاحبین کسب و کارهای مرتبط با خودرو و وسایل نقلیه، در حوزه های متنوعی فعالیت دارند که در هریک از آنها می‌توانند نسبت به طراحی وب‌ سایت یا طراحی اپلیکیشن به منظور معرفی و توسعه مشارکت در بازارهای هدف، نسبت به پیشرفت و افزایش سهم قابل کسب خود از بازار، اقدام نمایند.

طراحی وب سایت معرفی خدمات و محصولات خودرو

اولین و ساده ترین روش، طراحی سایت معرفی محصولات یا خدمات خودرو است. در این نوع وب سایت، کسب و کار، محصولات و خدمات شما به طور دقیق معرفی می‌گردد، اطلاعات تماس شما به کاربران نمایش داده می‌شود و به طور کلی تمام محتوایی که انتظار دارید کاربران و مشتریان شما به صورت متنی یا تصویری مشاهده نمایند، قرارداده می‌شود. هزینه طراحی این نوع وب‌ سایت معمولا نسبت به انواع دیگر کمتر بوده و روند طراحی آن سریعتر خواهد بود.

طراحی فروشگاه اینترنتی خودرو

شاید تا چند سال پیش تصور فروش آنلاین اتومبیل حداقل در کشور ما بسیار مشکل بود و این موضوع تقریبا غیر ممکن به نظر می‌رسید. روزی که فروشگاه اینترنتی دیجی کالا اولین اتومبیل را برای فروش آنلاین در وب سایت خود به نمایش گذاشت، عده ای اطمینان داشتند که دیجی کالا دچار اشتباه بزرگی شده و قطعا در فروش آنلاین اتومبیل ناموفق خواهد بود. اما با گذشت زمان و با استقبال مردم از این موضوع مشخص شد که فروش آنلاین خودرو حتی در کشور ما نیز می‌تواند موفق باشد. امروزه روزانه تعدادی زیادی اتومبیل از طریق فروشگاه اینترنتی دیجی کالا به فروش میرسد.
نوع دوم طراحی وب سایت خودرو، طراحی وب سایت فروش آنلاین اتومبیل می‌باشد. در این نوع از طراحی ، وب سایت شما با امکان معرفی و فروش اتومبیل طراحی می‌گردد و کاربران می‌توانند پس از بررسی کامل مشخصات،امکانات و ظاهر اتومبیل مورد نظر خود، نسبت به خرید آنلاین و حتی پرداخت هزینه آن اقدام نمایند. البته شروع چنین کسب و کار بزرگی به جز طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی دارای پیش نیاز های دیگری مانند داشتن تخصص، داشتن استراتژی برای فروش و ارسال اتومبیل و بسیاری موارد دیگر می‌باشد.
از جمله وب سایت های موفق در این زمینه می‌توان به دیجی کالا ، کارما و گروه خودروسازی سایپا اشاره نمود.

طراحی وب سایت درج آگهی اتومبیل

وب سایت های درج آگهی در دنیا از سالها پیش تاکنون فعالیت های موفقی داشته اند. بسیاری از این وب سایت ها در تمام موضوعات و برخی از آنها مانند وب سایت باما، فقط در زمینه خرید و فروش خودرو فعالیت می‌نمایند.
وب سایت‌های درج آگهی خودرو معمولا امکان ثبت آگهی های خرید، فروش و مزایده اتومبیل را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کاربران در این وب سایت ها معمولا به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند. دسته اول کاربران ثبت کننده آگهی که اقدام به درج آگهی و تکمیل مشخصات و شرایط آگهی می‌نمایند.  و دسته دوم مخاطبین یا مشاهده کنندگان آگهی هستند که با جستجو میان آگهی های مختلف مندرج در وب سایت، خودرو مورد نظر خود را برای خرید یا فروش میابند.
طراحی چنین وب سایت هایی معمولا با سی ام اس های اختصاصی و با پنل مدیریت پیشرفته صورت می‌پذیرد. مدیر وب سایت در پنل مدیریت باید امکان مشاهده، بررسی محتوا و تایید یا رد آگهی ها و همچنین مدیریت زمانبندی و درآمد‌های هر آگهی را در اختیار داشته باشد.
کسب و کارهای مرتبط با صنعت اتومبیل می‌توانند با طراحی چنین سیستمی علاوه بر خرید و فروش اتومبیل از وجود بانک اطلاعاتی گسترده از خریداران و فروشندگان اتومبیل بهره‌مند شوند.

طراحی وب سایت نقد و بررسی اتومبیل

وب‌ سایت‌ های نقد و بررسی اتومبیل همواره دارای طرفداران زیادی به خصوص در کشور ما بوده اند. وب سایت هایی مانند خودرو بانک و تخته گاز که بررسی تخصصی انواع اتومبیل و موتور سیکلت و موضوعات مرتبط را انجام می‌دهند ، می‌توانند اطلاعات دقیقی در مورد هر آنچه که طرفداران دنیای خودرو، موتور سیکلت و … نیاز دارند را در اختیارشان قرار دهد.
این وب سایت ها معمولا با امکانات پیشرفته در زمینه تولید محتوای های مختلف مانند گالری ویدئو های نقد و بررسی اتومبیل ، کاربران زیادی را به خود جذب می‌نمایند از جمله امکانات اختصاصی در طراحی وب سایت نقد و بررسی اتومبیل میتوان به بخش مقالات اختصاصی و دسته بندی شده، بخش تست خودرو، خودروهای داخلی و خارجی، آنالیز فنی، بخش پیشرفته اخبار خودرو و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود.
وب سایت های نقد و بررسی خودرو معمولا درآمد زیادی از راه جذب تبلیغات به دست می آورند. همچنین مخاطبین و اعضای این وب سایت‌ ها جامعه ی خوبی برای مانورهای تبلیغاتی در زمینه مسائل مرتبط با صنعت خودرو میباشند.

گام اول برای طراحی وب سایت خودرو

چنانچه قصد طراحی وب سایت مرتبط با کسب و کار خودرو را دارید ، گام اول مطالعه دقیق در خصوص موضوع وب سایت شما و نحوه ی ارائه ی خدمات این وب سایت به کاربران می‌باشد. طراحی یک وب سایت ضعیف و غیراصولی نه تنها منفعتی برای شما نخواهد داشت، بلکه می‌تواند باعث ضررهای چون تبلیغات منفی باشد.
تولید شرح پروژه ای کامل از امکانات و روند طراحی وب سایت مورد نظر شما می‌تواند باعث افزایش دقت و کیفیت در روند طراحی پروژه توسط شرکت طراح باشد.

انتخاب شرکت طراحی وب سایت ماشین

از موارد مهم در طراحی وب سایت خودرو ، انتخاب شرکت طراح می‌باشد. بخش بسیار زیادی از موفقیت وب‌ سایت شما وابسته به نحوه ی طراحی و کیفیت شرکت طراحی وب سایتی است که قصد همکاری با آن را دارید.
طراحی ظاهر گرافیکی اختصاصی و حرفه ای، عدم استفاده از طرح های آماده، سیستم مدیریت محتوای قدرتمند، پشتیبانی حرفه ای و به روزرسانی از مشخصات یک شرکت طراحی وب سایت حرفه ای می‌باشد.
شرکت طراحی وب سایت زرگراف با مطالعه کسب و کار، مخاطبین، محصولات و خدمات شما ظاهر گرافیکی سایت شما را به صورت اختصاصی طراحی نموده و با سیستم مدیریت محتوای اختصاصی و رعایت آخرین اصول روز برنامه نویسی اقدام به طراحی سایت برای مشتریان خود می‌نماید.

موفقیت در طراحی وب سایت خودرو

موفقیت در طراحی وب سایت خودرو در هر موضوعی که باشد نیازمند موارد زیادی‌ است که به عنوان مکمل طراحی وب سایت شناخته می‌شوند. مواردی مانند حضور در شبکه های اجتماعی، تولید محتوای اصولی و اختصاصی برای مخاطبین، بهینه سازی اختصاصی وب سایت (SEO) ، ارتباط با کاربران و به روز رسانی امکانات وب سایت در مقاطع زمانی مختلف از جمله مواردی هستند که موفقیت یک وب سایت را تضمین می‌نمایند.
وب سایت های مختلف مرتبط با کسب و کارهای حوزه خودرو می‌توانند با رعایت اصول ذکر شده به موفقیت های چشمگیری در زمینه کسب و کار‌های اینترنتی دست پیدا کنند.

روند طراحی وب سایت اتومبیل

روند طراحی وب سایت خودرو در شرکت طراحی وب سایت زرگراف شامل مراحل مختلفی می‌باشد که تمام این مراحل با ارتباط و جلب نظر کامل مشتریان عزیز صورت می‌پذیرد.
جلسات اولیه: در جلسات اولیه بین مشتریان و تیم فنی زرگراف ، انتظارات و شرح پروژه مورد مطالعه قرار میگیرد. مسئول فنی و برنامه نویسی با مشاوره تیم طراحی گرافیک پیش نیازهای انجام پروژه را با کارفرما مطرح و در نهایت به جمع بندی های کاملی می‌رسند که مبنای قیمت‌گذاری و زمانبندی انجام طراحی وب سایت خودرو بر اساس این جمع بندی ها انجام می‌پذیرد. تمام جلسات و مشاوره های فنی به صورت رایگان برای مشتریان عزیز انجام می‌شود.
طراحی گرافیک وب سایت: پس از تایید پیشنهاد نهایی زرگراف توسط کارفرما، پروژه وارد فاز طراحی گرافیکی می‌شود. این فاز با توجه به سلایق مشتری و مطالعات حوزه ی خودرو و مخاطبان آن انجام شده و کلیه مراحل کار به تایید مشتری خواهد رسید.
برنامه نویسی وب سایت خودرو: پس از تایید مشتری در خصوص صفحات گرافیکی طراحی شده ، پروژه وارد فاز برنامه نویسی و اجرا می‌شود. در این مرحله تیم برنامه نویسی زرگراف کلیه امکانات درخواستی و مورد نیاز یک وب سایت حرفه ای در زمینه خودرو را با رعایت آخرین اصول، اجرا نموده و پیش نمایش اولیه را به مشتری ارائه می‌دهد. مشتری با بررسی و تست وب سایت در این مرحله نظرات خود را ارائه می‌نماید. با اعمال این نظرات نسخه نهایی پروژه پس از تست و باگ گیری به کارفرما ارائه  می‌گردد.

برای سفارش طراحی سایت در رشت و مشاهده قیمت ها به صفحه طراحی سایت زرگراف مراجعه فرمایید.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *