وردپرس

وردپرس (WordPress) یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) برای راه اندازی و ایجاد سایت ها و وبلاگ‌ها است که بصورت رایگان و متن باز یا منبع باز (Open Source) ارائه شده است. شما با این سایت ساز قادر به ساخت هر نوع سایتی از جمله سایت فروشگاهی، اطلاع‌رسانی، وبلاگ، سازمانی، علمی و دانشگاهی و… می باشید. داشتن منابع آموزشی بسیار، قالب ها، افزونه ها و پشتیبانی کامل از زبان فارسی نمونه هایی از امکانات این سایت ساز می باشد. بعد از تعریف وردپرس حالا می رسیم به خصوصیت های آن. از خصوصیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاملا رایگان
  • یادگیری آسان
  • مدیریت راحت
  • مدیریت رسانه
  • امنیت وردپرس
  • سئو عالی

کاملا رایگان

کاملا رایگان

که در بخش قبل آن را مطرح کردیم به این معنی که می توانید آن را به طور رایگان دانلود، نصب و راه اندازی کنید.

یادگیری آسان

به یقین می توان گفت وردپرس راحت ترین و ساده ترین ابزار برای ساخت وبسایت می باشد و هیچ پیچیدگی و سختی ندارد.

مدیریت راحت

مدیریت راحت

بخش مدیریت وردپرس بسیار ساده و جمع و جور است که به راحتی توان با آن کار کرد.

مدیریت رسانه

مدیریت رسانه

همانند بخش مدیریت، مدیریت رسانه آن نیز بی تکلف و عاری از پیچیدگی می باشد و شما می توانید رسانه ی خود را(عکس، فیلم، فایل صوتی و…) به سادگی مدیریت کنید.

امنیت

امنیت

در حال حاظر امنیت وردپرس روز به روز قوی تر و مستحکم تر می شود. همچنین افزونه های امنیتی بسیاری نیز در این سایت ساز وجود دارد که هیچ جای نگرانی بابت امنیت آن به جای نمی گذارد.

سئو عالی

سئو عالی

سئو وردپرس به شدت مورد تایید برنامه نویسان و سایت سازان می باشد و یک سر و گردن بالاتر از مابقی دیگر سایت سایز های موجود است. البته این را هم باید گفت پارامتر های زیادی در سئو سایت دخیل هستند و افزونه هایی وجود دارند که به سئو سایت کمک می کنند.
بد نیست جدای از تعریف وردپرس معنی مخزن وردپرس را نیز بدانید.

مخزن وردپرس

یعنی شما میتوانید اگر افزونه و قالبی درست کردید و به اشتراک بگذارید کافیه وارد سایت اصلی وردپرس شوید و بعد ثبت نام این قالب یا پلاگین رو برای استفاده همه در سایت منتشر کنید.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *