بازاریابی تبلیغات

بسته بندی و جعبه گشایی: ایجاد یک تجربه به یاد مادنی

بسته بندی و جعبه گشایی: ایجاد یک تجربه به یاد مادنی

بسته بندی همیشه یک عنصر مهم در بازاریابی بوده است.

هنگامی که مصرف کنندگان به صورت آنلاین خرید می کنند، بسته بندی اولین تماس مستقیم بین برند و مشتری است. این یک عامل تعیین کننده برای برندینگ و تجربه مشتری است و می تواند بین یک مشتری ناراضی و یک مشتری خوشحال تفاوت ایجاد کند.

در این پست به شما خواهیم گفت که چگونه از بسته بندی و جعبه گشایی خود نهایت استفاده را ببرید.

بسته بندی چیست؟

بسته بندی فقط قرار دادن محصول در یک جعبه نیست بلکه پیام برند را نیز به مشتری منتقل می کند.

بسته بندی چندین کاربرد مختلف دارد:

  • برای محافظت از محصول تا رسیدن به مقصد (اعم از محل فروش یا مصرف کننده نهایی).
  • برای تسهیل در توزیع و نگهداری کالا.
  • شناسایی محصول و برند و متمایز ساختن آن از رقبا و افزایش فروش.
  • به مشتری بالقوه در مورد ویژگی های محصول، به عنوان مثال، کاربردهای محصول، تاریخ انقضا و غیره اطلاع رسانی می‌کند.

با ظهور تجارت الکترونیک، بسته بندی هدف خاصی پیدا کرده است: جایگزینی تجربه محل فروش از طریق انتقال پیام با بسته بندی. این بدان معناست که برای ایجاد تجربه‌های به یاد ماندنی توسط بسته‌بندی باید خلاق‌تر باشید.

برای مصرف کننده آنلاین، بسته بندی اولین برداشت فیزیکی است که از برند دارند. بنابراین، در ایجاد تصویر و تجربه برند بسیار مهم است. بهترین بسته بندی تاثیری به یاد ماندنی بر روی مصرف کننده ایجاد می کند و در عین حال شخصیت برند را هم حفظ می‌کند.

بسته بندی می تواند با ارائه اطلاعات بیشتر، تخفیف ها یا یک پیام شخصی از طریق یک کد QR به نقطه تماس اضافی برای مصرف کننده تبدیل شود.

همچنین قابل ذکر است که بسته بندی باید مطابق با روند فعلی مصرف کننده باشد. امروزه مبحث تجدید پذیر بودن (که به بسته‌بندی قابل بازیافت و بدون مواد اضافی ترجمه می‌شود) و شخصی‌سازی اهمیت ویژه‌ای دارند.

3 نمونه از بسته بندی به یاد ماندنی و موفق

فستینا. این برند از ساعت‌های ضدآب به وضوح پیشنهاد فروش منحصر به فرد خود را از طریق بسته‌بندی نقطه‌فروشش ارائه می دهد. به این ترتیب که ساعت های خود را درون ظرف های پر از آب به فروش می رساند.

نایک. نایک برای اطلاع رسانی در مورد سبکی کفش هایش، با مفهوم هوا بازی کرد. به طوری که سبکی کفش ها با سبکی هوا در ذهن مشتری تصویر سازی شود.

هالسن و لیون. این برند چای قصد داشت مصرف روزانه محصول خود را ترویج کند. برای انجام این کار، بسته بندی چای خود را به شکل تقویم دراورد که در آن برای هر روز یک عدد چای کیسه ای برای برداشتن و قرار دادن درون آب داغ و نوشیدن وجود داشت. این تقویم شامل 36 طعم مختلف بود تا طیف محصولات این برند را برجسته کند.

جعبه گشایی چیست؟

جعبه گشایی ضبط فرآیند باز کردن بسته بندی محصولات در ویدیو و آپلود ویدیو در اینترنت است. معمولاً راوی قسمت های مختلف محصول را توضیح می دهد و گاهی اوقات محصول را نمایش می دهد.

به گفته Yahoo Tech، اولین ویدیوی جعبه گشایی ضبط شده مربوط به تلفن همراه نوکیا E61 در سال 2006 بود. در پایان همان سال، Google Trends شروع به ضبط جستجو برای این عبارت کرد.

جعبه گشایی در حدود سال 2014 در بازاریابی محبوبیت پیدا کرد. به دلیل محبوبیت بسیار زیاد این ویدیوها، برندها شروع به ایجاد محتوای جعبه گشایی خود و ارسال محصولات رایگان برای سازندگان ویدیوهای جعبه گشایی کردند.

ویدیوهای جعبه گشایی به ویژه در مورد کالای دیجیتال محبوب هستند، اما امروزه در همه بخش ها گسترش یافته اند: لوازم آرایشی، اسباب بازی، غذا، محصولات حیوانات خانگی و غیره. به طور کلی، هر برندی با محصولات فیزیکی می تواند جعبه گشایی را در استراتژی بازاریابی محتوای دیجیتال خود بگنجاند.

برای کاربران، جعبه‌گشایی به آن‌ها این فرصت را می‌دهد تا محصولات را همان‌طور که هستند، بدون فیلتر یا ویرایش ببینند، و همچنین ایده‌ای در مورد انتظار و نحوه عملکرد آن‌ها دریافت کنند. آنها همچنین دارای یک جزء بازاریابی عاطفی هستند، زیرا آنها احساساتی را که هنگام باز کردن یک هدیه یا چیز جدید احساس می کنیم، بازسازی می کنند. جعبه گشایی وقتی با بسته بندی های خیره کننده ترکیب شود، می تواند ابزار بسیار قدرتمندی برای افزایش فروش باشد.

3 راه برای ایجاد یک تجربه جعبه گشایی عالی

1. برندینگ

صنعت شما هرچه که باشد، عناصر نام تجاری به خریداران کمک می کند محصول شما را در وسط یک قفسه شلوغ یا در صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) پیدا کنند. اگر آنها از قبل محصولات شما را می شناسند و دوست دارند، بسته بندی به آنها کمک می کند آنها را شناسایی کنند و آنها را تشویق به خرید از شما می کند.

عناصر ثابت و قابل تشخیص باعث ایجاد اعتماد و تداوم بین طیف های مختلف محصول و خرید می شود. این عناصر فراتر از محصولات فردی هستند و کل تجربه محصول را شکل می دهند. به عنوان مثال، شما می توانید طیف انحصاری از محصولات را برای یک موقعیت خاص، مانند روز ولنتاین یا کریسمس، که در آن بسته بندی مطابق با پیام رسانی و طراحی وب سایت شما باشد، ایجاد کنید.

برای به حداکثر رساندن اثر برندینگ بسته بندی خود، مطمئن شوید که همه عناصر بسته بندی با تصویر برند شما همخوانی دارند، از جعبه گرفته تا عناصر محافظ. همچنین می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و نکاتی را که برند شما را غنی می‌کند، مانند یادداشت‌های شخصی، برچسب‌ها یا یک هدیه کوچک در هر بسته اضافه کنید.

مطلب پیشنهادی: تعریف شخصیت برند – معرفی 5 بعد شخصیت برند

2. عملکرد

ایجاد یک تجربه خلاقانه مطابق با نام تجاری شما اساسی است، اما مراقبت حداکثری از عناصر عملکردی بسته بندی شما نیز ضروری است.

اول از همه، اگر اقلام شکننده را ارسال می کنید، بسته بندی و حمل و نقل برای رسیدن آنها در شرایط خوب بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که آنها به خوبی پوشانده شده و پیچیده شده اند تا احتمال آسیب به حداقل برسد. برای حفظ امنیت، هر مورد را جداگانه بپیچید تا در صورت تصادف روی بقیه محتویات جعبه تأثیری نگذارد.

در مرحله دوم، تجدید پذیر بودن باید در نظر گرفته شود، زیرا این یک عامل کلیدی برای مصرف کنندگان است. در واقع، 80 درصد از آنها دوست دارند استفاده از بسته بندی های پلاستیکی کاهش یابد.

نکته اصلی این است که شما باید این دو جنبه را با هم ترکیب کنید تا راه حل های بسته بندی ایمن و قوی ایجاد کنید، اما تا حد امکان از مواد قابل بازیافت یا زیست تخریب پذیر استفاده کنید.

3. حمل و نقل

اگرچه این جنبه از نظر فنی به بسته بندی مرتبط نیست، مهم است که در نظر بگیرید که چگونه بر تجربه کلی کاربر تأثیر می گذارد. در پایان روز، اگر بسته ای دیر به دستتان برسد یا در طول مسیر گم شود، بسته بندی عالی فایده چندانی ندارد.

برای برندها، این به معنای همکاری با یک شریک پردازش سفارش و مدیریت حمل و نقل است تا اطمینان حاصل شود که موجودی به درستی مدیریت می‌شود، همه سفارش‌ها حاوی موارد صحیح هستند، ضرب‌الاجل‌های ارسال رعایت می‌شود و بسته‌ها به درستی در حمل و نقل نگهداری می‌شوند.

اجرای سیستم های کنترل کیفیت برای بررسی دقیق هر سفارش و همچنین رسیدگی موثر به شکایات کاربران در مورد مشکلات احتمالی در حمل و نقل به شدت توصیه می شود.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *