استراتژی بازاریابی درونگرا

8 قاعده برای استراتژی بازاریابی درونگرا

برای موفقیت در کسب و کار خود، پیش روی طبق اصول روز بازاریابی و درک عمیق از بازاریابی درونگرا بسیار مهم است. به 8 اصل زیر که هر کارآفرینی باید در رابطه با استراتژی بازاریابی درونگرا بداند، توجه کنید.

1. انقضای روش های سنتی بازاریابی

تبلیغاتی چون اشتراک ایمیل، تبلیغات تلوزیونی و تبلیغات روی صفحات اینترنتی بسیار کاهش یافته اند و مردم در صدد گذشتن و عدم به توجه به آن ها هستند.

برایان هالیگان، رئیس هابسپات(یک شرک توسعه دهنده نرم‌افزار برای بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای است.) و نویسنده کتاب “بازاریابی درونگرا می گوید:
جذب، مشغول و خوشحال کردن مشتریان آنلاین و روشی که مشتریان مدرن خرید می نمایند به طور شگفت انگیزی تغییر کرده است و کسب و کارها برای زنده ماندن باید خود را تطبیق دهند.

در یک مصاحبه هالیگان گفت: اینترنت روش زندگی کردن ما را به طور اساسی تغییر داد، به عنوان مصرف کننده، حالا با گزینه های بسیاری مواجه هستیم که بازاریابی را سخت می کند. اکثر کارآفرینانی که من می شناسم کسب و کار خود را در نظر می گیرند، اما زمانی که موقع بازاریابی کسب و کارشان می شود، به سراغ روش های سنتی می روند، زیرا ساده است و یا همه این روش ها را برای سال ها انجام داده اند که این یک اشتباه بزرگ است.
براساس گفته های هالیگان شما دیگر قادر به خریدن توجه مشتریان نیستید بلکه باید آن را بدست آورید.به جای رؤیاپردازی در مورد روش های جلب توجه مخاطبین، در راه هایی سرمایه گذاری کنید که مخاطبین را به روش معنادار و با تجربیات درونگرا مشغول کسب و کار خود نمایید.بازاریابی درونگرا بر روی قابلیت مغز شما تمرکز می کند، نه بر روی قابلیت کیف پول شما.

بیشتر بخوانید: نحوه ایجاد یک گزارش بازاریابی درونگرای خوب

2. محتوای شاخص

محتوای شما باید به حدی قابل توجه باشد تا در میان این همه مطالب انبوه خودنمایی کند. به تعداد شبکه های تلویزیون، وب سایت ها و شبکه های اجتماعی که برای جلب توجه شما رقابت می کنند فکر کنید. همین اتفاق برای مخاطبین شما رخ می دهد. تولید محتوا به تنهایی کافی نیست. محتوای شما برای دریافت کننده باید آموزنده، الهام بخش و یا سرگرم کننده باشد. در محتوای خود، به طور دائم در مورد برندتان صحبت نکنید، تلاش نکنید خیلی زود به مخاطبین محصول بفروشید. به جای آن، تلاش کنید با محتوای خود بحث و گفت و گوی جذاب ایجاد نمایید. حاصل این کار توجه و تعهد مخاطبین است.

محتوا شاخص

3.کانون فعالیت ها: وب سایت

وب سایت

به وبسایت خود به عنوان یک مرکز شبکه نگاه کنید، نه یک بلندگو. بسیاری از کسب و کارها به وب سایت خود به عنوان یک شبکه پخش برای هدایت گروه بزرگی از مردم نگاه می کنند. زمانی وب سایت شما بهترین عملکرد را دارد که محتوا و طراحی آن با در نظر گرفتن جنبه های انسانی ساخته شده باشد. به جای پرداختن به رقبا، به تجربیاتی که تک تک مشتریان به آن علاقه مند هستند بپردازید. برای جلب توجه با یک بلندگو فریاد نزنید. تمامی مراحل را به توجه به تجربیات شخصی و انسانسی طراحی نمایید. بحث و گفتگو یک پیام را به اکثریت می رساند. طراحی وب را بر اساس تجربیات کاربری انجام دهید.
درونگرایی شامل محتوا و کد است. بسیاری از کارآفرینان حجم بالایی از محتوا را با استراتژی بازاریابی درونگرا اشتباه می گیرند. ابزارهای رایگان برای تبدیل ترافیک آنلاین به مخاطبین با تعهد بالا بسیار مناسب است. ابزارهای رایگان مانند تحلیل کننده های وب، مدیریت فروش و … می توانند به طور کلی تجربه مخاطبین را متحول نمایند. در تلاش های بازاریابی، بر روی توسعه دهندگان وب سرمایه گذاری کنید تا اثرگذاری بیشتری داشته باشید.

4. درونگرایی: محتوا و کد

درونگرایی شامل محتوا و کد است. بسیاری از کارآفرینان حجم بالایی از محتوا را با استراتژی درونگرا اشتباه می گیرند.
ابزارهای رایگان برای تبدیل ترافیک آنلاین به مخاطبین با تعهد بالا بسیار مناسب است. ابزارهای رایگان مانند تحلیل کننده های وب، مدیریت فروش و … می توانند به طور کلی تجربه مخاطبین را متحول نمایند. در تلاش های بازاریابی، بر روی توسعه دهندگان وب سرمایه گذاری کنید تا اثرگذاری بیشتری داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: 10 ترند بازاریابی درونگرا برای سال 2023

محتوا و کد

5. تسلط بر فراخوانی(Call to Action)

فراخوانی

به تلاش هایی (مانند تبلیغات) فکر کنید که برای جذب ترافیک آنلاین به وب سایت خود انجام داده اید. حال اگر یک بازدیدکننده به وب سایت شما مراجعه کند و نداند که به کدام قسمت مراجعه کند یا چه کاری باید انجام دهد، تمام تلاش های شما به هدر رفته است. فراخوانی برای اقدام یک مطلب نشانه گذاری شده است که مخاطبین شما را به سمت قدم بعدی هدایت می کند. برای مثال اگر کسی اول به بلاگ شما مراجعه کند، شما می خواهید فرد به طور آسان اشتراک ثبت کند و مقاله های مشابه را مطالعه نماید. بهینه سازی وب سایت برای سرچ کافی نیست، باید وب سایت را برای عمل های بعدی هم بهینه سازی نمایید.

6. محتوای تصویری

از محتوای تصویری استفاده نمایید. میانگین زمان توجه فقط ۸ ثانیه است، پس حتی اگر محتوای ۱۰۰۰۰ کلمه ای در مورد محصول جدید خود بنویسید، شانس کمی برای جلب توجه مخاطبین خود دارید. تولید محتوای تصویری قابل توجه یک راه بسیار مؤثر در متمایز کردن محتوا از میان مطالب بیشمار است. یک فریلنسر جوان استخدام نمایید تا کارهای تصویری را انجام دهد و یا از مویابل خود برای عکسبرداری مناسب از فضای کار، مشترین، تیم و محصول خود استفاده کنید. زمانی که در مورد محتوا صحبت می کنیم، یک عکس (یا ویدیو) به اندازی ۱۰۰۰ کلمه ارزش دارد.

محتوای تصویری

7. افزایش نرخ بازگشت سرمایه

افزایش نرخ بازگشت سرمایه

درونگرایی نرخ بازگشت سرمایه گذاری را افزایش می دهد. در یک مطالعه در سال ۲۰۱۳، بازاریابان درونگرای آمریکایی که بیش از ۲۵۰۰۰ دلار در سال خرج می کنند، به طور میانگین ۱۳ درصد در هزینه ها صرفه جویی داشته اند(۳۶ دلار در مقابل ۴۱ دلار بازاریابی برونگرا). هزینه برای شبکه های پولی که بازگشت بالایی هم ندارند، بسیار بالاتر از سرمایه گذاری در وبلاگ نویسی و شبکه های اجتماعی است.

8. استخدام خردمندانه

اگر در حال استخدام یک بازاریاب دورکار و یا یک آژانس برای کمک به بازاریابی برند خود هستید، نیاز به مهارت هایی دارید که با استراتژی شما همخوانی دارند. بر روی اشخاصی سرمایه گذاری کنید که از نظر دیجیتالی باهوش، بسیار تحلیل گر، دسترسی قابل توجه در وب و تجربه تولید محتوای شاخص دارند. دنیای بازاریابی امروزی نیازمند شرکت هایی است که به طور مداوم بهینه سازی می کنند. تیم پشتیبانی شما باید به خوبی مجهز باشند، با تکنولوژی رابطه خوبی داشته باشند و در به روز رسانی استراتژی برای دستیابی به اهداف رشد پایدار باشند. بازاریابی درونگرا یک علم می باشد که نیازمند تخصص و تجربیات فراوان است. حتی اگر بازاریابی مشغله ذهنی اصلی شما نیست، بسیار مهم است که اصول اولیه آن را بدانید. اگر این اصول را در ذهن خود داشته باشید، می توانید مطمئن شوید که کسب و کار شما طبق آخرین و بهترین تکنیک های بازاریابی درونگرا عمل می کند و رشد خود را به حداکثر می رساند.

استخدام خردمندانه

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *