آموزش کار با پیشخوان وردپرس

آموزش کار با پیشخوان وردپرس

در این جلسه از آموزش زرگراف قصد داریم شما را با پیشخوان وردپرس آشنا کنیم و نحوه کار با آن را به شما آموزش دهیم. پیشخوان وردپرس دارای بخش های مختلفی می باشد که ما تک تک آن ها را برای شما معرفی می کنیم.

بعد از وارد شدن به پیشخوان وردپرس از بخش سمت راست بالا، منوی پیشخوان وجود دارد که این منو داری دو گزینه به نام صفحه اصلی و دیگری بروزرسانی ها می باشد. همانند عکس زیر:

پیشخوان

وقتی گزینه صفحه اصلی را می زنید وارد بخش صفحه اصلی یا پیشخوان اصلی وردپرس می شوید همانند عکس زیر:(معمولا صفحه ایجاد شده با پیشخوان فرقی ندارد)

صفحه اصلی

این صفحه دارای بخش هایی می باشد. از بالا شروع شروع می کنیم که دو گزینه راهنما و تنظیمات صفحه وجود دارد. همانند عکس زیر:

تنظیمات صفحه، راهنما

وقتی دکمه راهنما را می زنید یک صفحه کوچک در همین صفحه به صورت تصویر زیر نمایش داده می شود که شامل بخش توضیحات وردپرس، انجمن پشتیبانی وردپرس و بخش مستندات آموزش وردپرس می باشد. همانند عکس زیر:

راهنما

تنظیمات پیشخوان وردپرس

بعد از گزینه راهنما یک بخش دیگر در این قسمت وجود دارد با عنوان تنظیمات صفحه که با عنوان تنظیمات پیشخوان وردپرس شناخته می شود. وقتی روی این دکمه کلیک میکنید مانند تصویر زیر یک صفحه نمایان می شود که شامل جعبه های مورد نیاز می باشد. شما با زدن هر تیک می توانید آن جعبه مورد نظر رو درپیشخوان اصلی خود داشته باشید و اگر جعبه ای رو نیاز ندارید با برداشتن تیک آن، آن جعبه یا باکس در پیشخوان نمایش داده نمی شود. همانند عکس زیر:

 

تنظیمات صفحه1

کار هایی که می توانید از پیشخوان وردپرس انجام دهید عبارت اند از:

  • پیش نویس کردن نوشته
  • شخصی سازی سایت
  • آمار گرفتن از نوشته ها و برگه ها
  • دسترسی به آخرین رویداد های وردپرس
  • دیدن آخرین فعالیت های اتفاق افتاده در سایت
  • و…

حالا به سراغ بخش بروز رسانی ها برویم، این بخش یکی از مهمترین بخش های وردپرس است چون تمام بروزرسانی های هسته وردپرس، قالب و پلاگین های وردپرس در این بخش انجام می شود. وقتی از بخش منوی پیشخوان گزینه بروزرسانی ها رو بزنیم با صفحه ای مانند تصویر زیر روبرو می شویم:

بروزرسانی

اگر آپدیتی برای وردپرس منتشر شود در قسمت بالایی این صفحه نمایان می شود. در قسمت پایین تر نیز آپدیت های مربوط به افزونه هایی را که نصب کردید قابل مشاهده خواهد بود. و در قسمت پوسته ها آپدیت های قالب یا پوسته قرار می گیرد.

البته بهتر است قبل از بروزرسانی از پایگاه داده خود بک آپ بگیرید تا در صورتی که سایتتان دچار مشکل شد از نسخه پشتیبان خود استفاده کنید.

شخصی سازی پیشخوان وردپرس

شاید متوجه این شده باشید که پیشخوان شما تفاوت هایی با عکس که ما در ابتدا بارگذاری کرده ایم دارد. شما نیز می توانید با رفتن به تنظیمات صفحه و فعال کردن گزینه فرم ها به صفحه خود نظم ببخشید یا به صورت دلخواه آن را تغییر دهید.

[vc_wp_posts title=”آخرین مطالب ” number=”6″ ]

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *