تبلیغات

تبلیغ نویسی چیست؟ 5 نکته طلایی برای تبلیغ نویسی

تبلیغ نویسی چیست؟ 5 نکته طلایی برای تبلیغ نویسی

در تبلیغات گفته می شود که یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد، اما این کاملا درست نیست. نوشتن یک متن تبلیغاتی موثر برای مشخص کردن پیام برند ، تعریف مزایای محصولات یا خدمات و متقاعد کردن خوانندگان بسیار مهم است. ببد نیست نگاهی بیندازیم که یک متن تبلیغاتی موثر از چه عناصری تشکیل شده است و از چه منابعی می توانید برای نوشتن آن استفاده کنید. در همین راستا مطالعه مطلب چگونه عناوین خلاقانه برای مقالات خود بنویسیم را نیز به شما یشنهاد می کنیم.

تبلیغ نویسی چیست؟

متن تبلیغاتی خواننده را متقاعد می کند که اقدام خاصی را انجام دهد. واضح‌ترین مثال، تشویق خواننده به خرید است، اما اقدام می‌تواند پیوستن به یک برنامه، پر کردن یک فرم و غیره باشد.

به طور کلی، کپی تبلیغاتی معمولاً با تصاویر همراه است و از یک سری وسایل ادبی برای جلب توجه خواننده و متقاعد کردن او برای انجام یک عمل استفاده می کند.

ویژگی های یک متن تبلیغاتی خوب :

اصالت: نوشته تبلیغاتی باید توجه خواننده را به خود جلب کند و به یاد ماندنی باشد. باید سعی کند خواننده را غافلگیر کند و در میان سایر پیام های مشابه برجسته شود.

وضوح: نوشته تبلیغاتی باید پیامی صریح در مورد برند منتقل کند. علاوه بر این، معمولا فضای کمی برای انجام این کار وجود دارد، بنابراین توانایی ترکیب و خلاصه گویی ضروری است.

انسجام: نوشته تبلیغاتی بخشی از اکوسیستم برند است. باید با سایر عناصر برند منسجم باشد.

آموزش: نوشته تبلیغاتی باید به مصرف کنندگان آموزش دهد که چگونه محصول یا خدمات شما می تواند کیفیت زندگی آن ها را بهبود بخشد.

درستی: کپی تبلیغاتی باید درست باشد. هیچ ادعای نادرستی نداشته باشید!

انواع متن تبلیغاتی

استدلال. متن تبلیغاتی استدلالی مجموعه ای از استدلال های منطقی را برای متقاعد کردن خواننده به انجام یک عمل خاص ارائه می دهد. به عنوان مثال، اگر اقدام مورد نظر خرید یک محصول باشد، در این متن مفید بودن، ویژگی های محصول، تفاوت آن با سایر محصولات مشابه ساخته شده توسط رقبا و غیره توضیح داده می شود.

روایت. متن تبلیغاتی می تواند جنبه احساسی تری داشته باشد که به دنبال ارائه برند از طریق یک داستان است. این در تبلیغات به عنوان داستان سرایی شناخته می شود.

5 نکته برای نوشتن یک تبلیغ خوب

شخصیت (پرسونا) خریدار خود را بشناسید

متن تبلیغاتی همیشه باید با در نظر گرفتن یک کاربر فرضی خاص (پرسونا) نوشته شود و با ارزش ها، خواسته ها و نیازهای آن همسو باشد. بنابراین، اولین قدم این است که کاملاً روشن کنید که چه کسی را هدف قرار می دهید.

هدف خود را مشخص کنید

ماموریت تبلیغ نویسی این است که مخاطبان هدف را به اقدام وادار کند. قبل از نوشتن یک خط، باید بدانیم که به دنبال چه عملی هستیم. کانال ها را خوب تعریف کنید. یک متن برای یک آگهی مطبوعاتی با اسکریپت یک ویدیوی آنلاین یا یک صفحه فرود یکسان نیست. گاهی اوقات، شما مجبور خواهید بود یک متن اساسی بنویسید و سپس با در نظر گرفتن ویژگی های متفاوت ، آن را با قالب های مختلف تطبیق دهید.

ایده های طوفان فکری

در دنیای خلاقیت گاهی گفته می شود که ده ایده اولی که به ذهنتان می رسد را به دلیل اصلی نبودن آنها دور بریزید. بدون افراط و تفریط، حقیقت این است که بهتر است برای مدتی به تخیل خود اجازه دهید تا هر ایده ای را ایجاد کند و سپس ایده های تکراری و نا مناسب را فیلتر کرده و دور بریزید. به این ترتیب، طوفان فکری می تواند شروعی عالی برای فرآیند نوشتن باشد.

بررسی کنید، بررسی کنید و بررسی کنید.

نسخه تبلیغاتی نهایی باید بی عیب و نقص باشد، پیام را به وضوح منتقل کند، تأثیر مطلوب را ایجاد کند و البته حاوی هیچ غلط املایی نباشد. بهترین کار این است که چندین ویرایش انجام دهید  و آن ها را با همکاران خود به اشتراک بگذارید تا از دیدگاه فردی دیگر هم نوشته شما مناسب جلوه کند.

داشتن درک خوب از چیستی نوشته تبلیغاتی و نحوه نوشتن آن به شما کمک می کند به مشتریان جدید دست پیدا کنید و به رشد کسب و کار خود ادامه دهید. امیدواریم این نکات به شما در انجام این کار کمک کند!

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *