بازاریابی دیجیتال تکنولوژی

بارد چیست؟ ربات هوش مصنوعی گوگل چگونه کار می کند

بارد چیست؟ ربات هوش مصنوعی گوگل چگونه کار می کند

از زمان تولد ChatGPT، تعداد شرکت‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و این نوع فناوری را در پلتفرم‌های خود وارد می‌کنند، در حال افزایش است. نرم افزارهایی مانند Canva یا HubSpot قبلاً آن را در قابلیت های خود گنجانده اند و گوگل نیز قصد دارد همین کار را انجام دهد. در واقع، همین حالا گوگل در حال کار روی یک هوش مصنوعی مکالمه ای به نام Bard است. این نشان دهنده افزایش نقش هوش مصنوعی در عصر کنونی کنونی است.

بارد چیست؟

Bard یک ابزار آزمایشی محاوره ای هوش مصنوعی است که گوگل روی آن کار می کند. این ابزار مبتنی بر مدل‌های زبان عصبی محاوره‌ای، به‌ویژه LaMDA است که توسط خود گوگل توسعه داده شده است. هدف این است که Bard از اطلاعات وب برای ارائه پاسخ های با کیفیت و دست اول استفاده کند.

در زمان انتشار این مقاله، بارد هنوز منتشر نشده است، زیرا هنوز در مرحله آزمایشی است. با این حال، ممکن است زمانی که شما این سطور را می خوانید، برای استفاده عموم در دسترس قرار گرفته باشد.

هدف نهایی این شرکت ادغام این هوش مصنوعی در محصولات مختلف خود است و به احتمال زیاد اولین جایی که آن را آزمایش خواهد کرد خود موتور جستجو است.

گوگل اعلام کرده است که هوش مصنوعی به شیوه ای مسئولانه و ایمن به جامعه کمک می کند. بنابراین، شرکت تا زمانی که از مطابقت بارد با این پارامترها مطمئن نشود، آن را در اختیار عموم قرار نخواهد داد.

نمونه هایی از ویژگی هایی که گوگل می خواهد بر اساس Bard راه اندازی کند

ایده سینتسایزر به زودی در موتور جستجوی گوگل برای سوالاتی که ممکن است پاسخ های صحیح متفاوتی داشته باشند در دسترس خواهد بود. وقتی کاربر سوالی را می پرسد که نیاز به پاسخ پیچیده دارد یا می توان از دیدگاه های مختلف به آن پاسخ داد، اولین نتیجه ای که گوگل ارائه می دهد متنی خواهد بود که توسط هوش مصنوعی خود ایجاد شده است که پاسخ ها را به گونه ای خلاصه می کند که به راحتی قابل خواندن و فهمیدن باشد.

به گفته ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، زمانی که مردم به گوگل فکر می کنند، ابزاری را در ذهن خود می بینند که می تواند به سوالات سریع و آسان پاسخ دهد. با این حال، افراد بیشتری برای پاسخ به سوالات عمیق تر به گوگل مراجعه می کنند. پاسخ به این موارد با توجه به ساختار فعلی گوگل می تواند برای موتور جستجویش وقت گیر باشد، اما استفاده از Bard کار را بسیار آسان تر می کند.

کاری که هوش مصنوعی در این مورد انجام خواهد داد، استخراج اطلاعات از دیدگاه های مختلف و ارائه آن در قالبی آسان برای استفاده است.

یکی دیگر از اهداف گوگل این است که هوش مصنوعی اش نه تنها در محصولات خود، بلکه در محصولات سایر شرکت ها نیز ادغام شود.

تأثیر ChatGPT بر بارد

قبل از ظهور ChatGPT، گوگل معیار هوش مصنوعی بود. در واقع، سال‌ها پیش هوش مصنوعی محاوره‌ای خود، LaMDA (مدل زبانی برای برنامه‌های گفتگو) را ارائه کرده بود. با این حال، OpenAI، شرکت ایلان ماسک، رهبری ChatGPT را بر عهده گرفته است و گوگل را مجبور می کند تا تمام کارهای خود را در این زمینه ساده کند و در نتیجه به سرعت هوش مصنوعی جدید خود را اعلام کند.

اولین نسخه بارد چگونه خواهد بود؟

گوگل قصد دارد Bard را با مدل کاهش یافته LaMDA عرضه کند. این بدین معنی است که مدل کوچکتر خواهد بود، و به قدرت محاسباتی بسیار کمتری نیاز خواهد داشت تا کاربران بیشتری را پشتیبانی کند. این به این دلیل است که اولویت گوگل ارائه پاسخ های با کیفیت و مطمئن و واقعی است.

تفاوت بین ChatGPT و Bard

در حالی که اولین عملکرد Bard ارائه پاسخ های دقیق و مختصر به سوالات عمیق و پیچیده است، ChatGPT متون مکالمه ای بسیار طبیعی و منسجم را تولید می کند. بنابراین، رویکرد دو هوش مصنوعی متفاوت است. اولویت سازندگان بارد این است که هوش مصنوعی پاسخ‌هایی را ارائه دهد که قابل تأیید و دقیق باشند، در حالی که ChatGPT هدفش تولید متونی است که تا حد امکان به متن‌هایی که توسط یک انسان تولید می‌شود نزدیک باشد.

ChatGPT بر اساس معماری GPT-3 به منظور ایجاد مکالمات و پاسخ های منسجم و طبیعی ساخته شده و این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا مکالمات روانی با این فناوری داشته باشند. بارد از یک مدل زبان به نام T5 استفاده می کند.

به طور خلاصه، هدف هر دو AI مشابه است، اما ویژگی ها و رویکرد آنها کاملاً متفاوت است.

چگونه شرکت ها می توانند از بارد سود ببرند؟

Bard یک فناوری عالی است که می تواند کارایی خدمات مشتری و تجربه مشتری را بهبود بخشد. این فناوری می تواند ابزاری عالی برای کمک به شرکت ها در ارائه پاسخ های به موقع و دقیق تر به سوالات پیچیده مشتری باشد. این به نوبه خود باعث می شود که برندها وفاداری مشتری را آسان تر کنند و رضایت مشتری را افزایش دهند. علاوه بر این، بارد می‌تواند تیم‌ها را از کارهای مکانیکی و خسته‌کننده‌تر رها کند و به آن‌ها اجازه دهد وقت خود را صرف کارهای خلاقانه‌تر یا مهم‌تر کنند.

هوش مصنوعی گوگل همچنین می تواند دستیاری برای کاهش زمان پاسخگویی افراد حرفه ای باشد و در نتیجه کارایی داخلی یک شرکت را بهبود بخشد. علاوه بر این، لازم به ذکر است که این هوش مصنوعی می تواند با کل اکوسیستم گوگل مانند Drive، Maps، Gmail و غیره ادغام شود که می تواند تیم ها را قادر سازد کارآمدتر کار کنند. این شرکت در حال حاضر روی گنجاندن این هوش مصنوعی در Google Docs کار می کند تا به مردم کمک کند شروع به نوشتن کنند و از سندروم صفحه خالی جلوگیری کنند.

در نهایت، این امکان وجود دارد که هوش مصنوعی گوگل در آینده برای شناسایی روندها و الگوها مفید باشد. این می تواند به شرکت ها اجازه دهد تا در مورد مشتریان و مشتریان بالقوه خود اطلاعات بیشتری کسب کنند و بنابراین آنها را قادر می سازد تا تصمیم گیری، محصولات و خدمات خود را بهبود بخشند. این هوش مصنوعی ممکن است با ایجاد امکان برای کاربران برای دریافت تبلیغاتی که بیشتر با سلیقه آنها مطابقت دارد، به دنیای تبلیغات نیز گسترش یابد که منجر به نتایج بهتری برای تبلیغ کننده می شود.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *