خدمات چاپ دیجیتال و آفست در رشت

پذیرش سفارش چاپ در شرکت تبلیغاتی زرگراف

چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست

پرینترها به عنوان لوازم جانبی ضروری کامپیوتر در نظر گرفته می شوند و این امکان را برای هر کسی که رایانه دارد فرهم می کنند تا چیزهایی مانند بروشور، پوستر و موارد دیگر را چاپ کنند. چاپخانه های سنتی نیز از این پیشرفت بهره مند شده اند. با تعداد بیشتری از افراد که می توانند محتویات گرافیکی و نوشتاری را از رایانه خود چاپ کنند، اکنون متوجه شده اند که بهتر است برخی از کارها را به متخصصان بسپارند.
خدمات چاپ حرفه ای از ماشین آلات مختلفی برای پاسخگویی به نیازهای چاپ مشتریان خود استفاده می کنند. دامنه خدمات نیز افزایش یافته است زیرا افراد بیشتری برای آنها کارهای چاپی ارسال می کنند. اینها مشاغلی هستند که از محدودیت های چاپگرهای خانگی از نظر کیفیت، اندازه، طول عمر، رنگ ها، مواد چاپ و موارد دیگر فراتر می روند.
مانند بسیاری از صنایع دیگر که به ماشین آلات متکی هستند، چاپ نیز به فناوری وابسته است. از بلوک‌های چوبی چینی و دستگاه چاپ گوتنبرگ، فناوری امکان چاپ را برای مواد بیشتری فراهم کرده است. فناوری چاپ معاصر از چاپ افست و دیجیتال برای انواع مختلف کارها استفاده می کند. در این روش ها از انواع تکنولوژی ها و ماشین آلات استفاده می شود.
چاپ آفست
چاپ افست از ماشین های بزرگ برای انتقال تصویر روی کاغذ با استفاده از صفحه و غلتک استفاده می کند. ماشین های چاپ بزرگ از صفحات و غلتک های لاستیکی برای انتقال جوهر به کاغذ استفاده می کنند. طرح یا تصویر صفحه بر روی صفحات آلومینیومی حک شده است. سپس این صفحات روی یک غلتک قرار می گیرند. با استفاده از یک غلتک دیگر، یک لایه جوهر روی صفحه آلومینیومی وارد می شود. سپس این لایه جوهر به غلتک دیگری به نام غلتک افست که بر روی جوهر روی کاغذ منتقل می شود، منتقل می شود. رایج ترین چاپگرهای افست از 4 رنگ استفاده می کنند که هر کدام روی صفحه و غلتکی جداگانه تنظیم می شوند. نمایش رنگ بهتر توسط چاپگرهای افست 6 یا 8 رنگ به دست می آید.
چاپ دیجیتال
با استفاده از فناوری مشابه پرینترهای کامپیوتری، چاپ دیجیتال مانند یک چاپگر خانگی بزرگتر است. به جای یک دستگاه رومیزی، چاپگرهای دیجیتال واحدهای مستقل و گسترده هستند. از طیف گسترده ای از جوهرها برای انواع مختلف کاغذ و اهداف چاپ استفاده می کند. از جوهر افشان ها و مخازن استفاده می کند، یکی برای هر رنگ، چاپگر دیجیتال هر بار یک صفحه را با هزینه ای مقرون به صرفه برای تولیدات کوتاه مدت چاپ می کند.
چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال
تفاوت در روش ها و فناوری هاست نیز هر روش مزایا و معایب خود را دارد. ویژگی ها و مزایای اصلی هر دو مورد را مرور می کنیم :
1. هزینه
چاپ دیجیتال برای انتشارات کوتاه مدت مقرون به صرفه است. هزینه هر صفحه ثابت است برای یک صفحه مانند 100 صفحه است.
هزینه اولیه چاپ افست شامل حکاکی لیزری صفحه آلومینیومی است. این هزینه اضافی آن را برای چاپ های کمتر از هزار عدد گران می کند. با افزایش تعداد نسخه ها، هزینه اولیه بین حجم چاپ شده تقسیم می شود. این باعث می شود که هزینه برای تولیدات کمتر از 500 نسخه بسیار بالا باشد. هرچه تعداد چاپ بیشتر باشد، هزینه هر صفحه ارزان تر می شود.
2. چاپ رنگی با ماندگاری بالا
برای چاپ نشریات رنگی بر روی چاپگرهای افست، بسته به دستگاه و کیفیت مطلوب تولید رنگ، از چهار، شش یا هشت صفحه استفاده می شود. چاپ افست از جوهرهای پنتون استفاده می کند که بازتولید رنگ دقیقی برای چاپ نقطه ای هستند. این منجر به رنگ صحیح برای اشیاء خاص مانند لوگو می شود. چهار رنگ CMYK برای اکثر صفحهات استفاده می شود، به جز موارد خاص رنگ که از یک صفحه جداگانه برای پردازش نقطه ای استفاده می کنند.
چاپگرهای دیجیتال از بازتولید رنگ CMYK نیز استفاده می کنند، اما برای تصاویر با کیفیت بالاتر، چاپگرهایی با 6 تا 11 نازل وجود دارد. این رنگ‌های اضافی کنترل بهتری بر چاپ رنگی ارائه می‌کنند و در نتیجه رنگ‌های پر جنب‌وجوش‌تری به همراه دارند. بازتولید تصاویر رنگی با چاپ دیجیتال به میزان قابل توجهی بهتر است.
3. کاغذ
چاپ افست برای کاغذ در بافت ها و وزن های مختلف طراحی شد. مقواها و کاغذهای سنگین را می توان بدون هیچ مشکلی از طریق چاپگر غلت داد. کاغذ در یک انتهای دستگاه چیده می شود، جایی که از مکش و هوا برای جدا کردن یک برگ از دیگری استفاده می شود. این رول می شود و برای هر غلتک یک رنگ چاپ می شود. پس از عبور از چاپگر، کاغذ از گرد و غبار ملایم پودر عبور می کند که به جدا شدن کاغذها و نفوذ جوهر به سایر قطعات کاغذ کمک می کند.
چاپ دیجیتال علاوه بر کاغذ، مواد دیگری از جمله پلاستیک، وینیل و بوم را امکان پذیر می کند. از چاپگرهای دیجیتالی با فرمت عریض ویژه می توان برای چاپ برزنت برای تابلو مغازه بیرونی و همچنین وینیل و اکریلیک استفاده کرد.
4. حجم سفارشات
چاپ کوتاه مدت با چاپ دیجیتال نسبتاً ارزان است. شما می توانید به تعداد 1 یا بیش از صد چاپ کنید اما چاپ افست در تعداد زیاد بهتر است.
چاپ افست برای تولیدات کوچک پیشنهاد نمی شود. حداقل سفارش تولید برای چاپ افست معمولاً 500 نسخه است.
چه به چاپ افست و چه دیجیتال نیاز داشته باشید، می توانید هر دو را در سایت زرگراف سفارش دهید ما آماده دریافت سفارشات شما هستیم. برای ارتباط با ما با شماره های موجود در زیر تماس بگیرید یا شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

لیست خدمات چاپ زرگراف

چاپ آگهی
چاپ استرابورد
چاپ استند
چاپ اوراق اداری
چاپ اوراق حسابداری
چاپ بدنه وسایل نقلیه
چاپ برچسب کالا
چاپ بروشور
چاپ بسته بندی
چاپ بنر
چاپ بنر شهری

چاپ بیلبورد
چاپ پاکت نامه
چاپ پوستر
چاپ تابلو فروشگاهی
چاپ تراکت
چاپ تقویم
چاپ تمبر
چاپ تی شرت
چاپ جعبه
چاپ دعوتنامه
چاپ دفترچه راهنما

چاپ روزنامه
چاپ ساک دستی
چاپ ست اداری
چاپ سربرگ
چاپ سررسید
چاپ سرنسخه
چاپ فاکتور
چاپ فولدر
چاپ کاتالوگ
چاپ کارت تبریک
چاپ کارت ویزیت

چاپ کاور سی دی
چاپ کاور موزیک
چاپ کتاب
چاپ گواهینامه
چاپ مجله
چاپ منوی رستوران
ساخت تندیس
ساخت لوح تقدیر
ساخت مهر
ساخت نشان سینه

01
01
پیش چاپ

این عنصر اساسی فرآیند است که کیفیت چاپ را تعیین می کند و سازگاری کامل بصری را از طراحی خلاقانه تا چاپ نهایی تضمین می کند.

03
03
پس از چاپ

ما می دانیم که موفقیت بازاریابی در جزئیات است. ما همیشه به بالاترین کیفیت مواد تبلیغاتی اهمیت می دهیم.

02
02
چاپ

یک تیم آموزش دیده از متخصصان کیفیت چاپ را تضمین می کنند. ما استانداردهای چاپ بالایی را ارائه می دهیم،

04
04
لجستیک

ما یک سیستم مدیریت چاپ اختصاصی طراحی کرده ایم که تحویل روان را تضمین می کند و هزینه های ذخیره سازی را به حداقل می رساند.

مطالب مرتبط